Ventspils jaunie hokejisti jutīs līdzi Latvijas izlasei pasaules čempionātā Vācijā.

Šodien startē pasaules čempionāts hokejā A divīzijā, kurā atklāšanas spēlē mājinieki – Vācijas izlases hokejisti – uzņems ASV spēlētājus. Ventspils hokeja kluba Venta 2002 treneri, spēlētāji un viņu vecāki īpaši sekos līdzi un atbalstīs mūsu hokejistus veiksmēs un neveiksmēs. Katra mazā hokejista divi sapņi ir: spēlēt Nacionālajā hokeja līgā un valsts izlasē. Pārstāvēt savu valsti – tas vienmēr ir liels gods un panākums, kad esi viens no labākajiem sava amata pratējiem. Ventspils hokejistiem būs lieliska iespēja vērot vairākus pasaules labākos hokejistus, mācīties no viņiem un treniņos mēģināt realizēt redzēto. Hokejs Latvijā nav tikai spēle, bet kaut kas vairāk, jo katru gadu vairāki tūkstoši fanu dodas klātienē atbalstīt izlases spēlētājus un vēl vairāki desmiti, pat simti tūkstoši to dara pie saviem TV ekrāniem. Milzīgais fanu atbalsts un viņu radītā aura bieži ir kā sestais laukuma spēlētājs, kas palīdz gūt neaizmirstamas uzvaras.

Latvijas izlase šogad ir ielozēta B apakšgrupā kopā ar Kanādas, Šveices un Itālijas valstsvienībām. Pirmā spēle jau sestdienas vakarā plkst. 21.15 ar sīksto un spēcīgo Šveices komandu. Otra spēle notiks pirmdien plkst. 21.15 pret Kanādu, bet trešā un pēdējā B grupas turnīra cīņa – trešdien plkst. 17.15 pret Itāliju.

Hokeja kluba Venta 2002 vārtsargu treneris Uldis Ķierpe


– Domāju, ka mūsu valstsvienība spēs iekļūt pirmajā astotniekā. Bet visa turnīra un arī mani favorīti noteikti ir Kanādas izlase, kas katru gadu cīnās par augstām un visaugstākajām vietām. Protams, var jau izšaut arī kāda cita komanda, bet, kura tā būs – to ir grūti prognozēt. Krievijas izlase noteikti būs spēcīga. Mūsu izlasē pēdējos gados notiek paaudžu maiņa un ir nosacīti jauni spēlētāji, kas, manuprāt, ir tikai pozitīvi. Latvijas izlasē gados veco un pieredzējušo spēlētāju ar katru gadu paliek arvien mazāk. Jaunajiem čempionāts ir laba iespēja pierādīt sevi un kāpt pa karjeras kāpnēm. Latvija var labi nospēlēt ar Šveici un Kanādu, bet zaudēt viņiem, kas tālāk var atstāt iespaidu spēlē pret Itāliju. Viņi nespēs mobilizēties un tādējādi var arī zaudēt itāļiem, kas galīgi nebūtu vēlams. Ļoti daudz kas būs atkarīgs no mūsu vārtsarga Edgara Masaļska un viņa spēles. Komandā ir spēlētāji, kas māk iemest, bet nevar aizmirst par aizsardzību, kur kārtīgi jāstrādā un maksimāli jāpalīdz Edgaram. Liels pluss, ka lielākā daļa izlases hokejistu spēlē Dinamo un spēcīgākajā Eiropas hokeja līgā – KHL. Katrā ziņā mūsu spēlētājiem ir iespēja, kas jāizmanto.

Ventas 2002 hokeja treneris Normunds Lācis

– Kopumā jāatzīmē, ka sastāva izvēlē lielu pārsteigumu nav – izlases trīs maiņas jau bija skaidras pirms sagatavošanās posma sākuma. Vienīgās piespiedu izmaiņas ir Kaspara Daugaviņa iekļaušana Sprukta–Karsuma maiņā (Ģirta Ankipāna savainojums). Cīņa notika par 4. maiņu, uz kuru reāli pretendēja seši uzbrucēji. Un, kā presē izteicās galvenais treneris Oļegs Znaroks, noteicošā būs spēlētāju spēja izpildīt spēles uzdevumus, ievērot disciplīnu un fiziskā sagatavotība. Starp aizsargiem lielas konkurences nebija – Znaroks paņēma tos, kam ir uzticējies jau iepriekšējos čempionātos vai pārbaudes spēlēs. Nozīmīgs pluss ir tas, ka lielākā daļa izlases spēlētāju spēlē kopā visu sezonu vienā komandā. Kā arī sevi jaunā kvalitātē apliecinājuši treneri, kas pierādījuši, ka no vidējas klases spēlētājiem spēj izspiest maksimālo rezultātu. Kā mīnusi atzīmējami – izlasē ir tikai viens stabils vārtsargs, iztrūkst vairāki vadošie aizsargi, vāja skaitliskā vairākuma realizācija pārbaudes spēlēs. Ja pirmajā spēlē izdosies uzvarēt Šveici, tad mūsējiem ir reālas iespējas tikt ceturtdaļfinālā. Favorīti tie paši, kas jau katru gadu, – Krievija (gribēs reabilitēties par zaudējumu olimpiskajās spēlēs), Kanāda (daudz jaunu un ļoti talantīgu spēlētāju, kam ir augsta motivācija) un Zviedrija.

Venta 2002 hokeja treneris Roberts Grosbergs

– Latvijas izlase uz čempionātu devusies gados jaunā sastāvā. Domāju, ka mūsējiem klāsies labi un cīnīsimies par astotnieku. Citas vadošās komandas arī nebūs spēcīgākajos sastāvos, jo vairāku apstākļu dēļ tām nevar palīdzēt vairāki vadošie spēlētāji. Bet tāpat Latvijai augstāk par astoto vietu cīnīties būs grūti. Mani favorīti ir Kanādas izlase. Par zelta medaļām cīnīsies jau minētā Kanāda, Krievija un noteikti Zviedrija, Somija. Katrā ziņā viens vārtu guvums var izšķirt ļoti daudz. Kā saka kanādieši, tad ir tikai divas spēles – pusfināls un fināls –, kas spēj tajās uzvarēt, tie ir čempioni. Latvijas pluss ir jaunība un vēlme sevi pierādīt. Jaunie spēlētāji noteikti gribēs sevi pierādīt un nākamajai sezonai nopelnīt labāku līgumu. Attiecībā uz Ventspils hokejistiem ceru, ka kāds no bijušajiem audzēkņiem jau nākamgad spēlēs U18 izlasē. Agri vai vēlu tas noteikti būs.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: