Ventspilī trešdien norisināsies skolotāju konference „Vidējās izglītības attīstības tendences: pieredzē balstītas atziņas’’.

Konference notiks šodien Kultūras centrā no plkst. 14.00 līdz 17.00. Tās mērķis ir kopā ar pedagogiem un izglītības speciālistiem pārrunāt problēmas, kas saistītas ar vidējās izglītības kvalitātes un praktiskā nozīmīguma paaugstināšanu. Konferenci organizē Ventspils dome sadarbībā ar LR Izglītības un zinātnes ministriju.

Konferenci atklās un vadīs Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, konferencē piedalīsies un uzrunu teiks LR izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, piedalīsies skolotāji un izglītības pārvalžu vadītāji un darbinieki no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem.

Konferencē ar referātiem uzstāsies Liepājas Universitātes rektors Oskars Zīds, LR prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas priekšsēdētājs un Rīgas Ekonomiskās augstskolas asociētais profesors Roberts Ķīlis, Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntis Vasiļevskis, Ventspils Augstskolas rektors Jānis Vucāns un Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Izglītības zinātņu nodaļas vadītājs Andrejs Geske.

Agrāk vidējai izglītībai nebija tāda nozīme kā tagad, šodien vidējā izglītība ir stūrakmens visā mainīgajā izglītības procesā. Problēmām, kuras rodas vidējās izglītības organizācijā, ir pretrunīgs raksturs. Ir nepieciešams gan paplašināt vidējās izglītības pieejamību visiem audzēkņiem, gan uzlabot izglītības kvalitāti un nozīmīgumu. Lai vidējā izglītība atbilstu mūsdienu mainīgajām un strauji augošajām prasībām, ir jāpārvērtē izglītības mērķi, struktūra, forma, audzēkņu apmācība un audzināšanas metodes, līdzekļus, ir jāpārvērtē arī vispārizglītojošo un profesionālo skolu pedagogu personības loma, prasības pedagogu vispārējās un profesionālās attīstības līmenim.

Sekmīga šo problēmu risināšana ir atkarīga no daudziem faktoriem, tai skaitā pedagogu, izglītības vadītāju ieinteresētības izglītībā notiekošo procesu apzināšanā, jauno vērtību un orientāciju iedzīvināšanā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: