Jaunie braucēji Niks Apfelbaums un Otto Vočtavs – labākie savās klasēs.

Ventspils jaunie moto un autokrosa braucēji izcīnījuši uzvaras gan Lietuvā, gan Igaunijā. Sumatas kluba braucēji veiksmīgi startējuši Lietuvas atklātajā čempionātā motokrosā. Pirmajā dienā MX2 junioru klasē, kur uz starta izgāja 28 braucēji, pārliecinoši abos braucienos un kopvērtējumā uzvarēja Niks Apfelbaums.

Tikmēr 65 kubikcentimetru klasē septītais palika Gatis Gruntmanis. Sacensību otrajā dienā Apfelbaums turpināja iesākto, šoreiz startējot prestižajā MX1 klasē, kur piedalījās labākie braucēji no Lietuvas, Latvijas, kā arī no Krievijas. Niks arī šoreiz uzvarēja abos braucienos, tādējādi triumfējot čempionātā. Otrs Sumatas braucējs Gatis Gruntmanis startēja 50 kubikcentimetru klasē, kur, neskatoties uz tehniskām problēmām, spēja kopvērtējumā izcīnīt 2. vietu.

Tikmēr Igaunijā NEZ (Ziemeļvalstu rallija krosā) piedalījās Otto Vočtavs. Pirmā posma sacensībās, kas reizē bija arī Latvijas čempionāta ieskaite, Vočtavs startēja kroskartu klasē. Otto spēja uzvarēt gan abos priekšbraucienos, gan finālbraucienā, tādējādi gūstot dubultuzvaru NEZ un Latvijas čempionāta posmā.

Niks Apfelbaums

Sumatas braucējs

– Esmu priecīgs, ka izdevās uzvarēt Lietuvas atklātajā čempionātā. Sacensībās bija spēcīgs braucēju sastāvs, jo bija ieradušies labākie braucēji no Lietuvas, Latvijas, kā arī Krievijas. Sumatas komandai šī ir pirmā nopietnā sezona, tāpēc vēlamies pārbaudīt, kas ir kas. Sezonai gatavojos Spānijā holandiešu trenera vadībā, kas noteikti ir viena no uzvaru un panākumu atslēgām. Noteikti palīdz jaudīgākais motocikls, ar kuru esmu sācis braukt šosezon. Sezonas nozīmīgākās sacensības noteikti ir Latvijas čempionāts un Superkausa sacensības. Pasaules līmenī tās būs MX3 klases pasaules čempionāts. Toties Latvijā, Ķegumā trasē, startēšu pasaules čempionāta posmā MX1 klasē.

Otto Vočtavs

Sumatas braucējs

– Ar kroskartiem braucu otro gadu. Šogad pirmais starts ir izdevies, jo uzvarēju visos braucienos. Pagājušogad kopvērtējumā biju otrais, tā ka šogad mērķis ir tikai viens – cīnīties par uzvaru. Kroskartos brauc sportisti no 11 līdz 16 gadu vecumam, tur gūst pirmās iemaņas autosportā. Mašīnas ir ar 125 kubikcentimetru krosa motoriem.

Kontaktcīņas trasē īpaši nav atļautas un reti kad notiek, tāpēc nav bīstamas braucējiem. Protams, autosportā gadās visādi, kad mašīna brauc tikai uz diviem riteņiem. Šāda tipa mašīnas Latvijā vēl nav īpaši populāras, jo ir tikai četrus gadus. Izmaksas noteikti nav lielas, un jauniešiem tā ir lieliska iespēja legāli apgūt auto vadīšanu un pirmās iemaņas autosportā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: