Vairāki mūsu vieglatlēti sekmīgi startējuši sacensībās gan Čehijā, gan Igaunijā.

Sacensībās Golden Spike 2010 Čehijā mūsu Madara Palameika izcīnījusi trešo vietu.

Par sacensību augsto līmeni liecina tas, ka tajās piedalījās pasaules rekordists 100 un 200 metru skrējienā Useins Bolts. Arī citās disciplīnās startēja vairāki pasaules klases sportisti. Šķēpmešanā sievietēm piedalījās astoņas vieglatlētes, starp kurām bija arī pasaules rekordiste Barbora Špotakova.

Latvijas rekordistei Madarai Palameikai pirmais metiens neizdevās īpaši sekmīgs – 50,55 metri –, bet tas deva viņai trešo pozīciju. Otrais metiens bija krietni veiksmīgāks un arī tālākais no sešiem (58,62 metri), un tas ļāva Madarai sacensību noslēgumā noturēt trešo pozīciju. Jāpiebilst, ka sportistēm labākus rezultātus uzrādīt traucēja spēcīgais lietus, kas pārsteidza šķēpmetējas sacensību vidū.

Pasaules rekordiste Špotakova palika tikai otrā. Palameikai šis bija trešais starts sezonā, un visos viņa iekļuvusi labāko trijniekā, iepriekš – divas uzvaras. Tādējādi Madara sāk uzrādīt jau zināmu stabilitāti, jo metieni lielākoties ir 60 metru robežās, kas iepriekšējās sezonās īsti neizdevās.

Tikmēr sacensībās BigaBank Kuldliiga Igaunijā startējuši vairāki mūsu vieglatlēti. Par uzvarētāju 800 metru skrējienā pārliecinoši kļuvis Kristaps Valters (1.53,34 min). Šķēpmešanā labākais ar 80,51 metru tālu metienu bija Sintas Ozoliņas-Kovalas vīrs Ainārs Kovals. Trešajā vietā palika Ēriks Rags, kas šķēpu raidīja 74,43 metrus tālu.

Šķepmetēja

Madara Palameika

– Ar uzrādīto rezultātu neesmu īsti apmierināta, bet iegūtā vieta vērtējama labi. Sacensību sākumā smidzināja, bet vēlāk sāka stipri līt, kas man psiholoģiski traucēja koncentrēties. Bija bail, ka nepaslīd kāja un netiek gūtas kādas traumas. Treneris Gints Palameiks teica, ka bijušas nelielas tehniskas nianses. Startēju pēc slodzēm, tāpēc vēl neuzrādu labākos rezultātus. Spēks ir kļuvis lielāks, tagad tikai jāsaved kārtībā galva un tehnika, tad jābūt arī rezultātam. Runājot par stabilitāti šosezon un metieniem 60 metru robežās, teikšu tā – ja tehniski izdodas metiens, tad viss ir kārtībā, jo pirms sezonas treniņnometnēs ir labi pastrādāts. Šosezon svarīgākais starts man ir Eiropas čempionāts Barselonā. Tagad braukšu mājās, jo 1. jūnijā man Ventspils Augstskolā jāaizstāv bakalaura darbs. Pēc tam atkal došos uz sacensībām ārzemēs. Šie bija pirmie nopietnie mači sezonā, un man prieks, ka tajos izdevās iekļūt trijniekā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: