Pēc diviem pēc kārtas piedzīvotajiem zaudējumiem, BK Ventspils trešajā bronzas fināla mačā pret Liepāja/Triobet krietni sapurinājās un izcīnīja pirmo uzvaru 96:65, un sērijā līdz trim uzvarām rezultāts ir kļuvis 1:2. Sērijas ceturtais mačs jau pirmdien Liepājā.

Iztiekot bez diviem leģionāriem Derika Niksa un Alana Viginsa, kuri nosēdināti tālākajā rezervē, BK Ventspils atspēlēšanos uzsākusi tikai ar diviņiem vīriem un, iespējams, ka šāds solis ir nospēlējis pareizo lomu. Par trešā mača uzvarētāju nebija šaubu ne mirkli. Kā Andrejs Gražulis spēli iesāka ar četriem pēc kārtas gūtajiem punktiem, tā sistemātiski un pakāpeniski pārsvars auga ventspilnieku labā.

Pirmo reizi vismaz desmit punktu pārsvars tika iegūts otrās ceturtdaļas ievadā, kad Lomačs un Ate iemetot pa trejacim, panāk 27:16, bet ejot lielajā atpūtā, arī +13 (47:34). Lai arī liepājniekiem izdevās par pāris punktiem samazināt mīnusus, pēc trešās ceturtdaļas jautājums par mača uzvarētāju vairs nebija aktuāls - 73:54.

Jāatzīmē, ka šovakar BK Ventspils bija labāka praktiski visos rādītājos. Cīņā par atlēkušajām bumbām 49:34 (Gražulim 12 bumbas), rezultatīvajās piespēlēs 19:11, 3p metienos 14/26-54% pret 7/29-24%. Viens pats Artis Ate realizēja 6 no 6 trejačiem...