Šogad pirmo reizi aizvadīta Ventspils kausa izcīņa galda hokejā, kurā drīkstēja piedalīties tikai pilsētas un novada spēlētāji, bet viens ventspilnieks bija devies uz Pasaules kausa posmu Somijā.

Galda hokeja turnīri parasti ir atklātie, tas ir, tajos drīkst piedalīties ne tikai organizatoru pilsētu pārstāvji, bet jebkurš gribētājs, tomēr Ventspils Galda hokeja klubs izlēma sarīkot mačus tikai ventspilniekiem un novadniekiem. Šogad ļoti labi apmeklēti bijuši amatieru turnīra posmi, tieši tāpēc organizatori cerēja arī uz atsaucību kausā. Un nekļūdījās. «Esam gandarīti, ka arī valsts mērogā ir iedibināta amatieru līga, taču, nevajag aizmirst tos, kuri uzauguši ar galda hokeju šo 15 gadu laikā un, kuri būtu gatavi spēlēt vēl joprojām. Organizējot šo turnīru kā slēgto, bijām pārliecināti, ka tajā piedalīsies kupls dalībnieku skaits, un nekļūdījāmies, ko apliecina 30 pieteikumi. Pieskaitot vēl neizsmeltās iespējas katrā grupā, skaitlis 40 skan reāli,» skaidro VGHL vadītājs Dainis Zariņš.

Vispirms tika izspēlēts viena apļa atlases turnīrs, lai noskaidrotu OPEN lielo astoņnieku, taču dalībnieki tika vērtēti arī citās grupās. Piemēram, Ventspils novada grupu kopumā pārstāvēja deviņi dalībnieki ar dažādu meistarības pakāpi, bet izturēt lielo spēļu skaitu visiem neizdevās. Galvas tiesu pārāki bija Jūrkalnes pārstāvji, brāļi Elvijs un Alvis Siliņi, kuriem pievienojās Haralds Janvars, nodrošinot vietas OPEN finālā. Atpaliekot no brāļa par četriem punktiem, Valts Janvars apļa turnīrā ieņēma devīto vietu un iesaistījās cīņā par novada čempiona titulu. Nospēlējot bez neviena zaudējuma, Valts tika kronēts par Ventspils novada čempionu, otro vietu izcīnīja Aivars Kažoks (Tārgale), papildlaikā ar 2:1 uzvarot Gati Tomsonu (Jūrkalne).

6. Nellija Kuģeniece (Ventava)

Hobiju grupā bija viskuplāk pārstāvētā (14), bet lielākais un patīkamākais pārsteigums bija Latvijas labākā šortrekista Roberto Puķīša ierašanās, kurš vienu no savām aprīļa atvaļinājuma dienām veltīja savas bērnības spēlei. Atlases turnīrā Roberto palika tabulas vidū (15), bet grupas turnīrā atnāca , ieraudzīja un uzvarēja. Uzvarot Madaru Irbi ar 4:2, Roberto Puķītis kļuva par Hoobiju grupas uzvarētāju. Par trešās vietas ieguvēju kļuva Mārcis Radelis, uzvarot 2:1 Sarmu Vēbergu

14. Kristofers Daubars

Ielūkojoties pieteikuma lapā pirms sacensībām, varēja visai nekļūdīgi sastādīt Open grupas sastāvu, kas cīnīsies par Ventspils kausu. Nekas pārsteidzošs tiešām nenotika, un pieciem Ventspils jaunrades nama pārstāvjiem pievienojās brāļi no Jūrkalnes. Ņemot vērā, ka tāda veida turnīrs notika pirmo reizi un Ventspils kauss bija neparasts, tad tā iegūšana bija divtik vērtīga. Pirmais spriedzi neizturēja Edžus Kaņeps, kurš 1/4 finālā zaudējot Guntim Ernšteinam, atteicās no turpmākās dalības cīņā. Mazajā finālā, nodemonstrējot cienīgu meistarību un aukstasinību, Elēna Rācenāja spēja pārlauzt spēles gaitu un sērijā no 1-2 panākt 3-2 pret Ernšteinu, izcīnot trešo vietu. Pēc vieglām 1/4 un 1/2 fināla spēlēm Elviju Siliņu finālā gaidīja nopietns pretinieks - Elians Ēdelis, kurš 1/4 finālā spraigā cīņā izslēdza Alvi Siliņu. Uzvarot sērijā ar 3-0, par pirmo lielo Ventspils kauss īpašnieku kļuva Elvijs Siliņš.