Negaidītu zaudējumu "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā sestdien piedzīvojusi valsts vicečempione "Ventspils", kas savu skatītāju priekšā ar 80:89 (20:27, 13:19, 19:19, 28:24) piekāpās "Jūrmala"/"Fēnikss" komandai.

Tiesa, šī neveiksme neapdraud "Ventspils" stabili ieņemto pirmo vietu LBL kopvērtējumā.

Jūrmalas komandas labā 20 punktus iemeta Edmunds Elksnis, bet 17 pievienoja Edgars Jeromanovs, kurš izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas. Savukārt "Ventspils" labā 19 punktus iemeta Damjērs Pits, kamēr par pieciem mazāk guva Žanis Peiners.

Jūrmalas komanda šo spēli iesāka apņēmīgi, izvirzoties vadībā ar 19:11. Lai gan mājiniekiem pēc tam izdevās gūt uzreiz deviņus punktus pēc kārtas, "Jūrmala"/"Fēnikss" turpināja spēlēt aktīvi, kas viņiem otrā puslaika izskaņā ļāva panākt pat 17 punktu handikapu (42:25).

Spēles turpinājumā "Ventspils" komanda centās atspēlēties, taču mājinieku pūliņi nevainagojās panākumiem, joventspilniekiem tā arī neizdevās lauzt cīņas gaitu. Mazāk nekā četras minūtes līdz pamatlaika beigām Jūrmalas vienības pārsvars sasniedza pat 22 punktus (83:61), bet atlikušajās minūtēs pašreizējie valsts vicečempioni manāmi samazināja deficītu, taču jūrmalniekus viņi nepanāca.

"Ventspils" basketbolisti LBL turnīrā pirms šīs spēles bija izcīnījuši četras uzvaras pēc kārtas, iepriekšējo zaudējumu Kurzemes vienībai piedzīvojot janvāra vidū, kad tā ar 83:87 piekāpās "Valmiera"/ORDO vienībai. Savukārt jūrmalnieki izcīnījuši septiņas uzvaras pēdējās astoņās LBL spēlēs, piekāpjoties vien tai pašai Valmieras vienībai.