Ventspils piedzīvojumu parkā notika Latvijas čempionāta petankā trijnieku jeb tripletu komandām 2. kārta sieviešu un vīriešu konkurencēs.

Šajā čempionātā kārtā piedalījās 10 sieviešu un 10 vīriešu komandas no sporta klubiem ”Upesciems”, «Boule», «Upesciema Warriors», ”Rīgas petanka», ”Petank Ikšķile” un Ventspils kērlinga kluba. Ventspili šajā čempionāta veidā pārstāvēja 4 komandas - «Trio», «Anemones» un vīru komanda «VKK». Līdz šim - čempionāta 1.posmā labākie sasniegumi no Ventspils komandām bija komandai «Trio» - 2.vieta.

Sākotnēji komandas gan vīriešu, gan sieviešu konkurencēs, vadoties pēc 1. kārtas rezultātiem, tika sarindotas divās apakšgrupās, kur izspēlēja apļa turnīru. Tālāk katras grupas četras labākās komandas trīs spēļu kārtās izspēlēja finālturnīru, kurā noskaidroja uzvarētājus.

Sieviešu konkurencē Ventspils komandām padevās ļoti labs starts – komanda «Anemones» (Agita Puriņa, Gunta Millere, Aija Rudzīte, Gunita Treigūte) uzvarēja visas spēles - gan savā apkašgrupā, gan finālturnīrā, kļūstot par 2.kārtas uzvarētājām. Savukārt komanda «Trio» (Aida Pētersone, Eva Martinsone, Evita Viļumova), zaudējot finālspēli Anemonēm, ierindojās 2.vietā. Trešajā vietā ierindojās sporta kluba «Boule» dāmas. Trešā Ventspils sieviešu komanda - «Lavīna» bija spiesta samierināties ar 7.vietu.

Vīriešu konkurencē uzvarēja kluba «Rīgas petanka» komanda Kurare, 2.vieta Ikšķiles vīriem, trešā – komandai «Boule Red» no sporta kluba «Boule», bet ventspilniekiem šoreiz 8. vieta.

Latvijas čempiona tituls trijniekiem tiks noskaidrots pēc trīs kārtu rezultātiem, nākamā kārtā notiks 4. jūlijā Ikšķilē. Uzvarētājkomandām tiks ne tikai čempionu tituls, bet arī iespēja startēt kā Latvijas izlasēm – sievietēm pasaules čempionātā Taizemē, vīriešiem Eiropas čempionātā Bulgārijā.