Olimpiskajā centrā ''Ventspils'' aizvadīta Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas piektā spēlē starp ''Ventspils'' un Rīgas VEF komandām. Pavērsieniem ļoti bagātā spēlē galotnē mazliet meistarīgāka bija Nikolaja Mazura trenētā komanda - 75:63 un VEF nonākusi tikai vienas uzvaras attālumā no triumfa čempionātā.

28. maijā Arēnā ''Rīga'' galvaspilsētas komandai iespēja atgriezt trofeju Rīgā.

'Ventspils'' un VEF cīņa par LBL zeltu startēja 17. maijā Kurzemes pilsētā, kad rīdzinieki izmantoja savu ātruma un individuālās meistarības pārākumu, svinot uzvaru ar 81:77.

Apskati foto!

Turpinājumā gan ''Ventspils'' prata uzspiest savu spēli (85:68, 87:82) un pārņēma vadību arī visā sērijā 2-1. Ceturtā sērijas spēle bija ar saspringtu un emocionālu galotni, kurā nosvērtāka bija VEF komanda, atkal panākot līdzsvaru šo komandu cīņā (86:79).

Piektajā spēlē Ventspilī mājiniekiem bija viens zaudējums - spēlēt nebija gatavs Kristaps Janičenoks, kurš ceturtajā mačā galotnē aizmeta garām divus metienus.

Pirmās ceturtdaļas sākumā ''Ventspils'' uzspieda uz groza apakšu (4:2). Nākamajās epizodēs VEF labi pastrādāja aizsardzībā un drīz vien bija priekšā ar 7:4. Pēc pāris labām Džeralda Robinsona un Ronalda Zaķa sadarbībām VEF ieguva 13:9 handikapu, ko ātri likvidēja Hārvejs Džerajs Grants (13:13). Izskaņā atkal viesu četru punktu izrāviens un 17:13 par labu VEF pēc desmit minūtēm.

Otrajā ceturtdaļā ''Ventspils'' rindās iniciatīvu uzņēmās Māris Gulbis un Grants, un mājinieki jau izvirzījās vadībā (20:19). Pēc šāda pavērsiena laukumā ilgāku laiku risinājās ļoti līdzīga spēle ar uzplaiksnījumiem abu komandu sniegumā. Mājinieku sastāvā gandrīz neapturams pirmajā puslaikā bija Grants, kurš 13 minūtēs sameta 18 punktus, bet VEF rindās negaidīti efektīvs bija Artūrs Bērziņš. Rezultatīvāka pēdējā minūte viesiem, kuriem arī pārsvars - 40:35.

Mareka Mejera pieci punkti pēc kārtas trešās ceturtdaļas ievadā rīdziniekiem deva plus desmit (45:35). Pavērsieniem bagātā ceturtdaļas atlikušajā laikā ''Ventspils'' prata atspēlēt septiņus punktus - 56:53 VEF priekšā. Izšķirošās ceturtdaļas pirmajā pusē pilnībā dominēja aizsardzības darbības, tāpēc rezultāta starpībā nekas būtiski nemainījās. 5. minūtē komandas beidzot trāpīja no distances - pa trim punktiem Robertam Lauerijam un Trojam Bārnīsam (60:56). Pēdējās minūtēs Nikolaja Mazura vīri teicami strādāja aizsardzībā un svinēja pelnītu uzvaru ar 75:63.

Rīgas VEF sastāvā pa 13 punktiem guva Lauerijs, Mejeris un Robinsons, kuram arī sešas bumbas zem groziem un sešas rezultatīvas piespēles. Otrajā puslaikā klusāks bija Grants, kopumā spēlē ''Ventspils'' sastāvā sakrājot 20 punktus. 13 punkti Gulbim.

28. maijā Arēnā ''Rīga'' spēle pulksten 19:40. Sērijā līdz četrām uzvarām pēc 26. maija spēles VEF izvirzījusies vadībā ar 3-2.

bkventspils.lv

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: