No 27. februāra līdz 1. martam divi Latvijas šorttrekisti - ventspilnieks Roberts Zvejnieks un jelgavnieks Tomass Bakevics piedalījās Pasaules junioru čempionātā Osakas pilsētā Japānā. 76 dalībnieku konkurencē Robertam starts izdevās ļoti veiksmīgs.

Startējot trīs disciplīnās, vislabākos rezultātus sportists sasniedza 500m distancē.

Veiksmīgi pārvarot 500m priekšskrējienus ar otro rezultātu katrā, savukārt ceturtdaļfinālā Robertam parādot savas sprintera dotības un izdevās izcīnīt 3.vietu ar rezultātu 43.344 min., kas viņu ierindoja augstajā 12. vietā.

1000m distancē pēc veiksmīgām priekšsacīkstēm, sportists pamatsacensību pirmajā kārtā nespēja sasniegt ceturtdaļfinālu un piedaloties reitinga sacensībās ar labāko rezultātu izcīnīja 20.vietu. Savukārt 1500m distancē jaunais sportists ierindojās 26. vietā.

Jelgavnieka Tomasa Bakevica veikums - 1500m - 32.vieta, 500m - 40.vieta, 1000m - 53.vieta.

Zvejnieks un Bakevics bija vienīgie Latvijas pārstāvji Osakā notiekošajā pasaules čempionātā junioriem. Absolūtajā kopvērtējumā Zvejnieks ieņēma 19.vietu, bet Bakevics ierindojās 40.pozīcijā starp 76 sportistiem.

Roberts Zvejnieks izcīnīja tiesības nākošajā gadā startēt pasaules jaunatnes olimpiskajās spēlēs.