FIBA Izaicinājuma kausa "Last16" posma spēlē Ventspilī laukuma saimnieki BK "Ventspils" basketbolisti šovakar ar 66:71 atzina Ļubercu "Triumph" pārākumu.

Vēl divas minūtes līdz spēles beigām rezultāts bija neizšķirts, tomēr svarīgākajos brīžos labāki bija viesi.

Mača sākums ventspilniekiem padevās diezgan lēnīgs. Aizsardzībā radās grūtības ar pretinieku, īpaši spēcīgā Rakoviča, apturēšanu, tikmēr pašiem uzbrukumā pirmos punktus izdevās gūt vien pēc trim nospēlētām minūtēm.

Roberta Štelmahera vadītā komanda pamazām iejutās spēles ritmā, spējot atrast pareizos ieročus uzbrukumā, tomēr, pateicoties starta izrāvienam, viesi pēc pirmajām 10 minūtēm bija vadībā (22:15).

Otrā ceturkšņa startā ventspilnieku uzbrukums atkal klusēja trīs minūtes un arī atlikušajā laikā mājiniekiem punkti nāca ar lielām grūtībām. Uzbrukuma arsenāla iespējas krietni pabojāja Ronalda Zaķa ceturtā piezīme, bet puslaika beigu daļā "Ventspils" tehniskā piezīme nedaudz sapurināja komandu, ļaujot pietuvoties līdz -10 (29:39).

Otro puslaiku mājiniekiem izdevās sākt krietni veiksmīgāk kā citus spēles nogriežņus – ar precīziem metieniem izcēlās Grants un Gulbis. Ventspilnieki epizodiski spēja pietuvoties viesiem līdz piecu-sešu punktu attālumam, tomēr "Triumph" tuvāk kurzemniekus nelaida. Trešo ceturksni gan izdevās uzvarēt ar 20:16, tādējādi pirms izšķirošajām 10 minūtēm saglabājot intrigu (49:55).

Ceturtā ceturkšņa sākumā ventspilnieki turpināja iesākto, ātri sadeldējot atlikušo pārsvaru. Līdz spēles galotnei komandas uz tablo saglabāja līdzsvaru, pēdējām divām minūtēm sākoties pie neizšķirta rezultāta (64:64).

Izšķirošajās minūtēs ventspilnieki tomēr nespēja tikt galā ar pretinieku aizsardzību, tikmēr "Triumph" savas iespējas no soda līnijas prata izmantot un izcīnīja uzvaru ar 71:66.