FK Ventspils futbolisti valsts futbola čempionāta pēdējā mačā viesos cīnījās neizšķirti ar Daugavpils Daugavu, kas bija pietiekoši, lai nosargāto vietu godalgoto vietu trijniekā un tiktu pie bronzas medaļām.

Pirms sezonas pēdējās spēļu kārtas ventspilnieki par trim punktiem apsteidza Liepājas metalurgu, bet, lai saglabātu vietu trijniekā, Daugavpilī mūsējiem bija jāizcīna vismaz punkts. Jau priekšpēdējā kārtā kļuva zināms, ka Daugava izcīnījusi zelta medaļas, līdz ar to pēdējā mačā spēkus mēroja jauni un nu jau bijušie čempioni. FK Ventspils futbolisti maču sāka ļoti aktīvi, taču pirmo momentu izveidoja tieši mājinieki, rezultātu atklāt gan tomēr nespējot. Pirmais puslaiks kopumā aizritēja līdzīgā cīņā, momenti veidojās pie abiem vārtiem, bet pēc 45 spēles minūtēm tablo vēstīja 0:0.

Otrajā puslaikā ventspilnieki turpināja censties tikt pie panākuma un trim punktiem, kas veiksmes gadījumā varētu nodrošināt pat sudraba medaļas. Tomēr čempionāta pēdējā mačā vārtus gūt nespēja ne mājinieki, ne viesi un cīņa noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. Kā vēlāk izrādījās, uzvara tiešām būtu ļāvusi FK Ventspils pakāpties uz otro vietu, jo Skonto viesos spēlēja neizšķirti 1:1 ar FK Jelgava. Savukārt Liepājas metalurgs viesos ar 0:1 piekāpās Metta/LU komanda, kas studentiem ļāva saglabāt vietu virslīgā.

«Protams, Ventspils komanda vienmēr domā tikai par pirmo vietu, taču šoreiz nesanāca to sasniegt. Viss sanāca tā, kā nu sanāca. Arī šajā mačā mums bija daudz iespēju gūt vārtus, taču tās izmantot neizdevās. Zinājām, ka ar neizšķirtu pietiek, lai tiktu pie medaļām, un šo uzdevumu arī izpildījām, bet kaut kam vairāk pietrūka veiksmes. Tomēr pret spēlētājiem nekādu pretenziju man nav. Esmu pateicīgs viņiem par šo sezonu, kas nebija vienkārša, tomēr noslēdzās uz pozitīvas nots. Paldies arī līdzjutējiem! Tagad mums jāanalizē situācija un jāizdara pareizi secinājumi, lai 2013.gada sezonā atkal būtu zelts,» pēc sezonas pēdējās spēles sacīja ventspilnieku galvenais treneris Jurģis Pučinsks.

Čempioni Daugavpils Daugavas futbolisti sezonu noslēdza ar 76 punktiem, Skonto un FK Ventspils izcīnīja 74, bet Liepājas metalurgs – 70 punktus. No virslīgas atvadīties nāksies Gulbenes komandai, kuras vietā būtu jāspēlē 1.līgas uzvarētājiem Ilūkstes futbolistiem. Savukārt pārspēlē par tiesībām spēlēt virslīgā divās spēlēs tiksies Rīgas Daugava un BJFC Daugava no Daugavpils.

Par čempionāta labāko vārtu guvēju kļuva daugavpilietis Mamuka Gongadze (18 vārti), bet otrais ar 15 precīziem raidījumiem ir FK Ventspils uzbrucējs Jasuke Saito. Ar 12 vārtiem ceturtais vēl viens ventspilnieks Daniils Turkovs.