"Latvijas faktu" veiktajā iedzīvotāju aptaujā jūnija otrajā dekādē, iedzīvotāji visbiežāk nosaukuši Ventspils mēru Aivaru Lembergu par labāko premjera amata kandidātu.

Viņš kā tīkams kandidāts ir 34,8% aptaujāto. Pašreizējais premjers Valdis Dombrovskis (JL) saņēmis 29,2% aptaujāto iedzīvotāju atbalstu, ziņo LETA.

No šiem iespējamajiem kandidātiem vairāk atpaliek Ainārs Šlesers (LPP/LC), Roberts Zīle (TB/LNNK) un Jānis Urbanovičs (SC), kuri attiecīgi saņēmuši 7,6%, 7,2% un 6,2% atbalstu.

Andri Šķēli (TP) par premjeru vēlētos redzēt 3,7% aptaujāto.

Vēl mazāks atbalsts esot Rīgas mēram Nilam Ušakovam (SC) - 1,2%, bet valsts kontroliere Ingunu Sudrabu kā premjeru vēlētos redzēt 0,6% iedzīvotāju. Aptuveni tikpat liels atbalsts ir Alfrēdam Rubikam (LSP).

"Latvijas faktu" direktors Aigars Freimanis uzskata, ka Lembergs tiek tik augstu novērtēts, jo "viņā ir iebūvēts neizmantotā potenciāla brīnums un tā ir priekšrocība." Lembergam lielākais atbalsts ir Zaļo un zemnieku savienības, kā arī "Saskaņas centra" elektorātā, liecina aptauja.

Taču to vidū, kas Lembergu nosaukuši par labāko premjeru ir arī 7,6% "Vienotības" atbalstītāju. Turpretī Dombrovskis kā labākais premjers ir vairumam "Vienotības" elektorāta, pārējo politisko spēku elektorāts, veido trešdaļu atbalstītāju.

Liels īpatsvars gan Lembergam, gan Dombrovskim ir to vidū, kas nav izlēmuši, par ko balsot.

Tādi ir 24% viņu atbalstītāju. Taču starp Lemberga atbalstītājiem daudz lielāka ir to iedzīvotāju daļa, kuri grasās nepiedalīties vēlēšanās. No Dombrovska atbalstītājiem tādu ir 9,3%, bet no Lemberga atbalstītājiem - 18,2%. Kopumā aptaujāti 1006 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: