Ģimene Zlēkās, kurā ir četri bērni un viens no tiem ir invalīds, var palikt bez mājām. Iepriekšējie izīrētāji parādu dēļ īres līgumu nepagarina, pašvaldība piedāvā pārcelties uz citu pagastu vai gaidīt dzīvokļu rindā.

«Jā, man ir parāds, bet pamazām to atmaksāju un sagādāju malku pastam,» saka Kaspars Majorenkovs. Viņa ģimene dzīvo Zlēkās, Latvijas Pastam piederošajā ēkā – Bitniekos 2. Pret uzņēmumu zlēceniekam pretenziju nav; viņš apzinās, ka laikus nav norēķinājies un tāpēc īres līgums netiek pagarināts.

Majorenko saistības ar Latvijas Pastu beigušās 31. maijā, skaidro uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda: «Ilgstošā periodā esam bijuši pretimnākoši – sagatavots un abpusēji parakstīts parāda atmaksas grafiks, samazināta arī parāda summa.

Īrniekam joprojām ir neapmaksāts parāds, tāpēc Latvijas Pastam vairs nav iespēju pagarināt īres līgumu.» Tērauda izsaka cerību, ka pagasta pārvalde vai kāda cita institūcija palīdzēs Majorenkovam atrisināt problēmas.

Pagaidām tas nav noticis. Ventspils novada domē ar lūgumu ierādīt dzīvojamo platību vērsies gan Majorenkovs, gan viņa dzīvesbiedre Rudīte Lapire. Ģimenē ir četri nepilngadīgi bērni, vecākais dēls ir bērns ar īpašām vajadzībām, zlēceniekiem piešķirts maznodrošināto statuss.

«Mutiski mums piedāvāja pārcelties uz Ugāli, bet šāds variants nepamierina, jo abi ar sievu visu mūžu esam dzīvojuši Zlēkās. Kāpēc tagad būtu jāskrien kaut kur prom, ja tepat, pagastā, ir brīvi dzīvokļi,» brīnās Majorenkovs. Viņa ģimene dzīvokļu rindā ir ceturtā, skaidro Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, piebilstot, ka pirmajā trijniekā iekļuvušo personu lokā arī ir daudzbērnu ģimene un cilvēki ar īpašām vajadzībām. Majorenkovs, kā pieļauj Mucenieks, esot noskatījis kādu konkrētu dzīvokli, tāpēc tik uzstājīgi pieprasa mājvietu tieši Zlēkās un nevēlas pārcelties uz Ugāli.

«Muļķības!» amatpersonas teikto komentē četru bērnu tēvs. Viņam neesot padomā noteikts dzīvoklis – svarīgākais ir nepalikt uz ielas, bet, ja tuvākajā laikā lietas labā nekas netiks darīts, iespējams arī šāds variants.

«Jā, uz vecu māju negribam iet, tas gan! Bērni ir slimīgi, tāpēc jādzīvo normālos apstākļos. Šobrīd esam saspiedušies vienā istabā, bet, ja būs jāaiziet, nakšņosim kaut vai busiņā,» saka Majorenkovs. Ja viņa ģimeni no esošās mājvietas izraidītu ar tiesas lēmumu, pašvaldība nāktos nekavējoties ierādīt citu dzīvojamo platību, bet pagaidām tiesāšanās nav paredzēta.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: