Pirms iegādāties velosipēdu, svarīgi ir saprast, kādas īpašības ir prioritāras - ērtums, kvalitāte, cena vai dizains.

Velosipēdu piedāvājums šobrīd ir ļoti plašs, tādēļ, lai neapjuktu un vērtīgo pirkumu nenāktos nožēlot, piedāvājam dažus speciālistu ieteikumus. Vēl aizvien Latvijā populārākā izvēle ir kalna velosipēds.

Ventspils velokluba Jūra vadītājs Dainis Lodziņš stāsta, ka tas ir visuniversālākais ritenis, piemērots arī velotūristam. Tomēr jārēķinās, ka iegādājoties velosipēdu lielveikalā, cenu kategorijā līdz 70 latiem, uz kvalitāti nevar cerēt. Šāds ritenis ir izgatavots no zemas kvalitātes materiāla, tam ātri nodils gultņi. Diski, kas parasti izgatavoti no metāla nevis alumīnija sakausējuma viegli locīsies astotniekā. Iespējams ritenis jau sākumā būs jāpārskrūvē un jāpāreļļo. Speciālisti ar šādu riteni neiesaka braukt mitrā laikā, jo detaļas ir no rūsējoša metāla.

Ja maciņa biezums neatļauj izvēlēties ko labāku, tad iegādājoties riteni lielveikalā, jāizvēlas pēc iespējas vienkāršāks - bez amortizatoriem un citām ekstrām.

Pastāv arī alternatīva. Par zemu cenu var atrast arī kvalitatīvu lietotu riteni. Tādus internetā piedāvā vairāki tirgotāji, tajā skaitā JDTehnika, kas tos ieved no Holandes. Kā Ventas Balsij pastāstīja uzņēmuma pārstāve Marita Riba, Holandē, kur riteņbraukšana ir ļoti populāra, katram ir vairāki velosipēdi. Tos holandieši maina kā kurpes, sekojot līdzi jaunākajām modes tendencēm un tehnoloģijām. Pārsvarā tie ir Holandē ražoti un ļoti kvalitatīvi, retro stila riteņi.

Kvalitatīvu velosipēdu ar, kuru doties garāka tūrisma braucienā vai pa meža un lauku ceļiem, un kas būtu daudzpusīgi lietojams, var iegādāties aptuveni par 150 latiem. Speciālisti iesaka pirkt riteni, kam rata rumbā ir slēgtie gultņi. Tie pasargās no smiltīm un dubļiem. Šāds velosipēds noteikti kalpos ilgāk. Vaļējus gultņus ar laiku nāksies mainīt.

Ja dzīvojat daudzdzīvokļu mājas augšējā stāvā, tad ir lietderīgi izvēlēties riteni ar alumīnija rāmi. Tas būs dārgāks, bet vieglāks.

Gatavojoties velotūristam, sākotnēji nāksies šķirties no kādiem četriem simtiem latu. Piemērots kalna ritenis maksās sākot no diviem simtiem latu, bet papildus aprīkojums – ķivere, cimdi, teltis un somas vēl tikpat. Ar ekskluzīvu dizaina riteni garākā braucienā nevajadzētu doties, stāsta Dainis Lodziņš.

Šādus dizaina riteņus Latvijā piedāvā uzņēmums Electra. Mūsu pusē pašlaik tādu nopirkt nevar, bet vairāki ventspilnieki jau to izdarījuši Rīgā un puķainus, krāsainus pludmales riteņus varam redzēt arī mūsu pilsētā.

Šie velosipēdi piemēroti braukšanai pa pilsētu un pludmali. Tiem ir lieli, mīksti sēdekļi uz atsperēm. Tas nozīmē, ka var sēdēt ērti, ar taisnu muguru. Šādi velosipēdi šobrīd ir modes tendence. Tie piemēroti gan lietišķiem biznesa cilvēkiem, gan elegantām dāmām un romantiskām meitenēm. To cena ir svārstās no 200 līdz 600 latiem. Tirgotājs tiem dod divu gadu garantiju. Interesanti, ka Electra piedāvā risinājumi arī tiem, kas aizbildinās – riteni pie darba nav kur nolikt un arī mājās tas aizņem daudz vietas. Tagad pieejami velosipēdi, kurus ātri var salocīt un, ja nepieciešams pamest pat zem biroja galda.  

Speciālisti, uzsākot riteņbraucēja gaitas, aicina atcerēties arī par drošību un neaizmirst par ķiveri un atstarotājiem. Lai piedalītos ceļu satiksmē, jānokārto eksāmens un jāiegūst velosipēda vadītāja apliecība. Ja autovadītāja apliecība jau ir kabatā tad ar to gan var kļūt arī par pilntiesīgu riteņbraucēju.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: