Ventspils muzejs iesniedzis vairākus projektus Valsts kultūrkapitāla fonda Kurzemes kultūras projektu konkursā un kultūras mantojuma nozarē saņēmis atbalstu četriem no sešiem iesniegtajiem projektiem.

Kopumā Ventspils muzejs saņēmis 2840 latu valsts atbalstu savām iecerēm.

Kultūras mantojuma nozarē tika atbalstīti divi projekti, kurus sagatavoja un iesniedza Ventspils muzeja Restaurācijas nodaļas vadītāja Anita Burkovska.

Iesniegtie projekti ir saistīti ar muzeja krājuma saglabāšanu-restaurāciju un pieejamību apmeklētājiem. Realizējot projektu, Ventspils muzeja ekspozīcija iegūs 19. gadsimta vidū kādam Ventspils jūrniekam piederējušu lādi, datētu ar 1867. gadu.

Otrs projekts ir 16.gadsimta akmens ciļņa restaurācija, kurā attēloti Kurzemes bīskapijas un Livonijas ordeņa mestra Valtera fon Pletenberga ģerboņi. Tas papildinās Komtura istabas ekspozīciju.

Kurzemes kultūras projektu konkursā daļēju atbalstu saņēmuši Ventspils muzeja Projektu nodaļas vadītājas Rupenheites izstrādātie projekti, kas nodrošinās ilgtpējību nesen muzeja uzsāktajiem ar mākslas jomu saistītajiem projektiem - keramikas simpozijam "Navigācija II" un glezniecības plenēram "Agrīnais reālisms 2011".

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: