Turpinot izskatīt tā dēvēto Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietu, apsūdzētā Anša Sormuļa advokāte Sandra Sleja šodien Rīgas apgabaltiesā pieteica noraidījumu vienam no valsts apsūdzības uzturētājiem - prokuroram Jānim Ilsterim.

Advokāte uzskata, ka starp Sormuli un prokuroru pastāv interešu konflikts, jo Ilsterim piederot AS "Ventspils nafta" (VN) akcijas, savukārt Sormulis savulaik bijis VN padomes loceklis, ziņo LETA.

"Ja mēs paskatāmies Komerclikumu, tad tikai akcionāri viņu [Sormuli] var par padomes locekli padarīt, tikai akcionāri var viņu atsaukt no amata, akcionāri nosaka viņam atalgojumu un starplaikos starp akcionāru sapulcēm padome pārstāv akcionārus," skaidro Sleja.

Pēc advokātes teiktā, Ilsterim piederot 77 VN akcijas.

Pats prokurors par viņam pieteikto noraidījumu šodien vēl nav izteicies. Viņam vārds tiks dots rīt.

Tiesa šodien uzklausīja arī procesa dalībnieku viedokļus par vairākiem iepriekš pieteiktiem lūgumiem. Tos gan varēs izlemt tikai pēc tam, kad būs atrisināts jautājums par prokuroram pieteikto noraidījumu.

Nākamā tiesas sēde šajā krimināllietā gaidāma rīt, 22.jūnijā, plkst.11.

Kā ziņots, joprojām neizlemts palicis prokuratūras pieteiktais lūgums uzlikt arestu apsūdzētā Anrija Lemberga mantai, kas viņam pienākas no dividendēm AS "VB Holdings".

Tāpat prokuratūra pagājušajā nedēļā pieteikusi lūgumu pieprasīt no Ventspils domes skaidrojumu par to, vai Aivars Lembergs ievēro viņam piemērotos drošības līdzekļus. Arī šo lūgumu tiesa vēl nav izlēmusi.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: