Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā līdzīgi kā citos zinātniskajos institūtos Latvijā trūkst vidējās paaudzes zinātnieku.

"Te prasās savienot jaunības degsmi ar pieredzi. Daudzos institūtos trūkst zinātnieku paaudzes vecumā no 35 līdz 45, 50 gadiem. Diemžēl tas tā ir arī šeit. Ir cilvēki, kuriem ir zem 35, un tad atkal ir pieredzējušie, bet pa vidu ir pārrāvums, un mums ir jāmēģina maksimāli ātri šo jauno paaudzi izaudzināt līdz kompetentiem, spējīgiem jauniem pētniekiem. Arī Izglītības un zinātnes ministrijas politika un valsts nozīmes pētījumu centra izveide sekmē vietējo sadarbību, Latvijas nelielo resursu koncentrēšanu un apvienošanu," intervijā intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" skaidrojis Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra (VSRC) direktors Valdis Avotiņš.

VSRC strādā pie tā, lai palielinātu apmācīto, profesionālo un kompetento darbinieku skaitu. Pašlaik dažādos VSRC projektos iesaistīti vairāk nekā 60 speciālisti, pētnieki un tehniskie darbinieki.

"Ir izdevies piesaistīt vairākus prominentus zinātniekus gan no Zviedrijas, gan Ņižnijnovgorodas, pat no bankām piesaistīt doktorus, kuri ir atgriezušies akadēmiskajā vidē," pastāstīja Avotiņš.

VSRC tika dibināts kā Latvijas Zinātņu akadēmijas zinātniskais institūts 1994.gada 22.jūlijā, pārņemot bijušās PSRS karaspēka daļas nekustamo īpašumu - objektu "Zvaigznīte" tagadējā Ventspils novada Ances pagasta Irbenē. 2004.gadā VSRC tika iekļauts Ventspils augstskolas sastāvā kā tās struktūrvienība, saglabājot atsevišķa zinātniskā institūta statusu.

2010.gada pavasarī VSRC tika pievienots Ventspils augstskolas Inženierpētniecības centram. Tādējādi tika izveidots Ventspils augstskolas inženierzinātņu institūts "Ventspils Starptautiskais radioatronomijas centrs", par kura direktoru kļuva līdzšinējais Inženierpētniecības centra vadītājs Valdis Avotiņš.

VSRC ir divas radioteleskopu antenas - ar 32 un 16 metru galveno spoguļu diametriem. Pašlaik pētījumiem tiek izmantota lielākā radioteleskopa antena, bet VSRC strādā pie tā, lai atjaunotu arī otras antenas funkcionalitāti.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: