Ventspilnieki Latvijas čempionāta pirmā posma sacensībās motokrosā izcīnīja četras zelta godalgas - trīs uzvarasRodeo kontā, bet viens panākums Sumatai.

Pirmā posma sacensības (pavisam kopā plānoti astoņi posmi) notika Aizputes Misiņkalna trasē, kur 12 dažādās ieskaites klasēs startēja vairāk nekā 200 braucēji. Pirmajā sacensību dienā zeltu Rodeo komandai izcīnīja Emīls Sigājevs (kvadri 100 klasē), bet pie ceturtās vietas kvadri 200 klasē tika Endijs Bernics. Vēl pie viena panākuma tika komandas jaunpienācējs Kārlis Meldrājs, kurš pārliecinoši uzvarēja kvadri iesācēju klasē. Kārlis otrajā dienā izmēģināja spēkus arī kvadri Open klasē, kurā piekāpās tikai savam komandas biedram Edgaram Meņģelim. Piektais šajā klasē palika Sumatas braucējs Ralfs Reinfelds. Vēl labāko sešniekā no Rodeo braucējiem iekļuva Gvido Judeiks, kurš, neskatoties uz kritieniem pēdējos divos apļos, tika pie bronzas medaļas MX 30+ klasē. Ceturtās vietas MX2 un veterānu klasēs attiecīgi izcīnīja Mikijs Platkēvičs un Arvis Sanders. Labāko sešnieku veterāniem noslēdza Ainārs Soks.

Aizraujošākās sacensības notika prestižākajā MX1 klasē, kurā startēja tādi starptautiski zināmi braucēji kā Jevgeņijs Teļeckis (Baltkrievija), kurš pagaidām ir arī Eiropas čempionāta līderis, Vitauts Bučs (Lietuva) un Indreks Magi (Igaunija). Cīņas abos braucienos izvērtās ļoti sīvas, jo Aizputes trase ir ātra un svarīgu lomu tajā spēlē gan starta vieta, gan pats starts. Pirmajā braucienā uzvarēja lietuvietis Bučs, bet otrajā – mūsu Sumatas braucējs Niks Apfelbaums, kurš kļuva arī par pirmā posma uzvarētāju. Uzreiz aiz goda pjedestāla palika Rodeo sportists Toms Macuks. Jāatzīmē, ka Teļeckis, kurš uzvarējis abos Eiropas čempionāta posmos, palika tikai piektajā vietā.

Sportistu komentārus lasiet trešdienas laikrakstā Ventas Balss!