Jaunā Gāliņciema bibliotēka ieguvusi divas Latvijas Bibliotekāru biedrības gada balvas – bibliotēka kļuvusi par 2023. gada “Gada bibliotēku”, bet bibliotēkas atklāšanas pasākums atzīts par vietējas nozīmes bibliotēkas organizēto “Gada notikumu Latvijas bibliotēkās 2023”.

Kā ik gadu, arī šogad Bibliotēku nedēļas laikā, 23. aprīlī, Rīgā notiek Latvijas bibliotekāru kongress. Tā tēma šogad ir “Bibliotēkas un lasīšana”. Pasākumā pasniedz arī Latvijas Bibliotekāru biedrības gada balvas trīs nominācijās: “Gada bibliotekārs”, “Gada bibliotēka” un “Gada notikums Latvijas bibliotēkās”. Balvas mērķis ir izteikt atzinību Latvijas Bibliotekāru biedrības biedriem, izceļot vispārliecinošāko, aktīvāko un sekmīgāko bibliotekāru un bibliotēku sniegumu, kas devis labumu ne tikai lasītājiem un iedzīvotājiem, bet arī spējis iedvesmot citus bibliotekārus un bibliotekāro sabiedrību kopumā.

Nominācijā “Gada bibliotēka” uzvarētāju nosaka ar žūrijas balsojumu. Žūrija šogad par labāko no pieteiktajām bibliotēkām atzina Gāliņciema bibliotēku. Lemjot par to, kam piešķirt balvu, žūrija ņēma vērā tādus kritērijus kā bibliotēkā ieviestās inovācijas, pakalpojumu izcilību, oriģinālu projektu realizāciju, inovatīvu, aktīvu bibliotēkas darbu virtuālajā vidē, veiksmīgu sadarbību ar plašu sadarbības partneru loku un sekmīgu bibliotēkas kolektīva komandas darbu. Uzvarētājam pienākas atzinības raksts un naudas balva 200 eiro vērtībā.

Savukārt nominācijā “Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2023” par uzvaru publiskā balsojumā sacentās 17 notikumi. No 17 iesniegtajiem pasākumiem 12 bija vietējas nozīmes bibliotēkas organizēti notikumi, bet pieci – reģiona galveno bibliotēku un valsts nozīmes bibliotēkas organizēti notikumi. Gāliņciema bibliotēkas atklāšanas pasākums ieguva visvairāk balsu no vietējas nozīmes bibliotēku organizētajiem notikumiem.

Latvijas Bibliotekāru biedrības Gada balvu pasniedz kopš 2015. gada. Sākotnēji apbalvoja tikai gada bibliotekārus, bet kopš 2017. gada sumina uzvarētājus arī nominācijās “Gada bibliotēka” un “Gada notikums bibliotēkās”.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: