Ventspils Tūrisma informācijas centrs (TIC) no 7. - 9. martam kopā ar Latvijas tūrisma nozares profesionāļiem piedalījās pasaulē vadošajā tūrisma izstādē “ITB Berlin” Berlīnē, Vācijā, kur informēja ceļotājus par tūrisma iespējām Ventspilī, Kurzemē un Latvijā kopumā.

Pasaulē vadošā tūrisma izstāde, viens no lielākajiem tūrisma forumiem pasaulē notiek jau kopš 1966. gada. COVID-19 pandēmijas dēļ 2020. un 2022. gadā izstāde tika atcelta, bet 2021. gadā izstāde notika attālinātā formātā. Šogad “ITB Berlin 2023” izstādes organizatori izvēlējās jaunu formātu, kas ietvēra jau iepriekš ieplānotas tikšanās ar Eiropas tūrisma profesionāļiem un tūroperātoriem.

2023. gadā izstāde norisinājās klātienē un par izstādes partnervalsti tika izvēlēta Gruzija. Izstāde aptvēra dažādus segmentus:
    • Piedzīvojumu tūrisms, atbildīgs tūrisms, tūrisma piedāvājumi jauniešiem, ekonomiski ceļojumi;
    • ITB karjeras centrs;
    • Ceļojumu tehnoloģija, maršruti, tūres, aktivitātes, E-travel;
    • Viesnīcu, kultūras tūrisma u.c. piedāvājumus.

Pēc organizatoru sniegtās informācijas, šogad izstādē piedalījās aptuveni 5500 izstādes dalībnieku no 161 valsts, kuru apmeklēja vairāk kā 90 000 apmeklētāju. Izstādes plašais piedāvājums no dalībniekiem un apmeklētājiem bija ļoti pieprasīts, kas parāda, ka “ITB Berlin” saglabā savas pozīcijas kā pasaules tūrisma nozares vadošā platforma.

Dalība šāda mēroga tūrisma pasākumos sniedz iespēju piesaistīt jaunus potenciālos viesus ne tikai Latvijai, bet arī Ventspils pilsētai kā atpazīstamam tūrisma galamērķim. B2B tikšanās bija iepriekš pārdomātas un ietvēra saistošās uzņēmējdarbības jomas. Ar abpusēju piekrišanu tikšanās notika ar uzņēmējiem no Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Dānijas, Nīderlandes, Norvēģijas,Vācijas, Anglijas, kā arī Etiopijas un atsvaidzināta komunikācija arī ar pašmāju tūroperatoriem.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: