Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā, ar kuriem paredzēts atteikties no 1. maija kā datuma personas apliecības jeb eID kartes obligātai saņemšanai.

Saeimas Preses dienestā informē, ka personām, kurām līdz šī gada 30. aprīlim būs izsniegta tikai pase, eID karte kļūs obligāta tad, kad beigsies pases derīguma termiņš.

Deputāti iepriekš komisijā uzsvēra, ka personas apliecība ir ērta lietošanai, taču nākotnē nepieciešams personas apliecības čipā ierakstīt dažādu informāciju, jo, piemēram, ja pašlaik persona iet uz ārstniecības iestādi ar bērnu, tāpat jāņem līdzi pase, jo tur ierakstīts bērns.

Likumā paredzēts veikt izmaiņas, jo pašlaik tajā ir noteikts, ka no 1. maija tikai personas apliecība būtu obligāts personu apliecinošs dokuments Latvijas pilsonim vai nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu. Tagad paredzēts atteikties no šī regulējuma stāšanās spēkā 1. maijā.

Likuma izmaiņas rosinātas, jo patlaban ir apgrūtināta dokumentu formēšana ļoti lielā cilvēku skaita pieplūduma dēļ ierobežotā laikā, norādīts likumprojekta anotācijā.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • 0
  Viktors + 22.02.2023, 12:30:07

  Tad sabiedriskajā transportā par brīvu varēs braukt kā līdz šim - ar pasi un invalīda apliecību?

 • -4
  Kriska 22.02.2023, 12:35:32

  Valstī kā vienmēr - likumus pieņem - bet kā izpildīt - viņiem nav nekādas saprašanas. Cik jau tādu likumu ir bijis!!!

 • 0
  Ventspilsreiss 22.02.2023, 15:19:04

  Mūsu rīcībā šobrīd vēl nav oficiālas informācijas par to, kā tiks risināts jautājums par atlaižu saņemšanu sabiedriskajā transportā.

 • 0
  Covid 19-24.ventspils.lv 23.02.2023, 17:32:18

  https://www.la.lv/vai-invalidam-braucot-ar-transportu-bez-maksas-kontrole-drikst-pieprasit-uzradit-id-karti-bezmaksas-braucienam-autobusa-prasa-eid-karti

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: