Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 2236 jauni Covid-19 gadījumi un saņemti ziņojumi par 17 Covid-19 pacientu nāves gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Līdz ar lielo saslimušo skaitu strauji turpina kāpt saslimstības divu nedēļu kumulatīvais rādītājs - dienas laikā tas palielinājies no 938,8 līdz 993,4 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir līdz šim augstākais Latvijā reģistrētais rādītājs. Iepriekšējās ziemas Covid-19 viļņa laikā augstākais kumulatīvais rādītājs Latvijā bija fiksēts janvāra vidū, kad 10.janvārī tas sasniedza 693,9.

No visiem otrdien reģistrētajiem Covid-19 gadījumiem 1799 saslimušie jeb 80,45% bijuši nevakcinēti vai vakcinācijas kursu nepabeiguši, kamēr 437 bija vakcinējušies.

No aizvadītajā diennaktī reģistrētajiem nāves gadījumiem viens cilvēks bija vecumā no 40 līdz 49 gadiem, viens - vecumā no 50 līdz 59 gadiem, trīs - vecumā no 60 līdz 69 gadiem, trīs - vecumā no 70 līdz 79 gadiem, četri - vecumā no 80 līdz 89 gadiem, pieci - vecumā no 90 līdz 99 gadiem.

Šis ir lielākais dienā reģistrēto Covid-19 pacientu nāves gadījumu skaits kopš 19.maija, kad tika reģistrēti 18 nāves gadījumi.

Pagājušajā diennaktī Latvijā kopumā veikti 21 731 Covid-19 izmeklējumi, bet pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem bijis 10,2%. Latvijā līdz šim Covid-19 laboratoriski apstiprināts 175 890 cilvēkiem, bet miruši 2836 ar šo slimību sasirgušie.

Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka pēdējās 14 dienās saslimušo kopskaits sasniedzis 18 807 personas, savukārt pārējie tiek uzskatīti par slimību pārslimojušiem. Arī saslimušo kopskaits divu nedēļu periodā sasniedzis līdz šim augstāko apmēro.

Pieaug arī slimnīcā nonākušo skaits. PIemēram, aizvadītajā nedēļā Covid-19 pacientu stacionēšana pieauga par 36,1%, turklāt 10,6% pacientu no visiem bija ar smagu slimības gaitu.

Latvijas ārstniecības iestādēs pagājušajā diennaktī ievietoti 159 Covid-19 pacienti, bet 83 no tām izrakstīti, līdz ar to kopumā stacionēto Covid-19 pacientu skaits pieaudzis no 835 līdz 899, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija. No slimnīcās esošajiem Covid-19 pacientiem 791 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet 108 - ar smagu slimības gaitu. Tādējādi šobrīd 12% stacionēto ir smaga slimības gaita.

Iepriekš augstāks stacionēto skaits bija 14. janvārī, kad diennaktī stacionēti 179 ar Covid-19 sasirgušie. Aizvadītās dienas stacionēto skaita rādītājs ir lielākais Covid-19 pandēmijas laikā Latvijā. Saskaņā ar Veselības ministrijas 31.augusta valdības sēdē sniegto informāciju, galēja slimnīcu pārslodze tiktu sasniegta, stacionēto skaitam pārsniedzot 1500 robežu. Arī veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) preses konferencē otrdien pieminēja 1500 stacionēto skaitu kā veselības nozares iezīmēto robežu.

Lasi vēl

Komentāri (29)

 • -15
  Kārlis_ Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Un tagad jautājums, vai tik tiešām vakcīnas palīdz gan ar izplatību, gan ar sekām? :) It kā jau tuvu pie 60% visi nopotēti, bet statistika dara savu!

  Slimnīcas noslogojums arī rāda savu, ka vakcīna īsti darbojas ? :)

 • -6
  Dveins Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Daudzi viņas ir nopirkuši. Nav potēti, bet dakterkungiem samaksājuši kukuļus. Tādiem var novēlēt tikai to, ko daba lēmusi.

 • -15
  Eeeeeeeeee Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Vakcīnas nav tik efektīvas kā propagandē! :) Sargiet sevi paši! Veselīgs dzīvesveids, stipriniet imunitāti, sportojiet. uzturieties svaigā gaisā, ēdiet veselīgi, vitamīni, labs miegs, mazāk stresa un galvenais sargiet sevi! :)

 • -14
  SportaFans Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Vakcīna jau uzreiz neko neizdara. Ir laikam jāpaiet, lai tā darbotos. Tāpēc tas ka tagad palielinās sapotēto skaits, neko vēl nenozīmē. un nav nekādi 60%. Vismaz vienu poti ir dabūjuši 51%.
  Ja paskatās cik slimo nevakcinētie un cik vakcinēti, var tač redzēt, kas ir kas . un tas pats ar slimnīcu datiem.

 • -14
  Eeeeeeeeee Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Lej tālāk!

 • -10
  SportaFans Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  kas te ko liet ja viss ir redzams tāpat? un ne jau tikai Latvija ir tas piemērs. paskaties kā iet citur, kur labi sapotējušies. un kā iet piemēram - Krievijā.

 • -8
  Cita ventspilniece. Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Vakcīna,protams,nav brīnumlīdzeklis,bet tomēr labāk tāda,nekā nekāda!
  No simta saslimušo varbūt piektā daļa ir vakcinēto,kuri bez tam pārcietīs slimību vieglākā formā.

 • -10
  Guantanamo Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Vakcina aizsarga cilvekus no naves (99%), pasarga no inficeshanas 7 meneshus pec vakcineshanas (70%). Ko jus aunapieres vel nesaprotat? Skaitli ir rekordlieli, jo ir notikusi virusa mutacija, kuru ir neitralaki ari pret vakcinu, iespejams, jau nakama gada marta runasim par atjauninatu vakcinas versiju. Un esiet reali, daba ir ieslegusi skaititaju, jo pasaule nav spejiga pabarot un apmierinat 8 miljardu cilveku vajadzibas. Un priecajaties ka jus dzivojat Latvija un mums ir pieejamas vakcinas un tiek dota iespeja dzivot. Tada Indija paris 10 štukas šur un tur, pat neviens nepamanis un neuzzinas.

 • -14
  Žanis@ Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  un tas trakākais ka tās potes ko tagad potē nemaz nav pret jauno delta paveidu, tāpēc jau cipari aug, jo slimo gan vakcinetie gan nevakcinetie - jēga pilnigi nekāda. tikai ta slura ko pote dod tev sertifikatu lai stradatu ne jau veselibai. un ko kavejas ar treso poti? tie kas sapotejas pirms kada laika ar tacu zaude sertifikāta jegu.....

 • -11
  SportaFans Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Jēga nekāda nav no tādas tavas muldēšanas. pote jebkurā gadījumā pasargā, bet vakcinēti daudz slimo jo ir daudz nevakcinēto.
  tādus kā tu kas tikai muld un jauc cilvēkiem galvas, vajadzētu izolēt kaut kur bez iespējas tikt pie komentēšnas un ierakstiem facebook

 • -5
  SportaFans Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  vispār saucas ienācu par hokeju pakomentēt

 • -2
  Vpr Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Neimanis?

 • -3
  Neimanis Pirms 2 nedēļām

  Ko? :D

 • -11
  Blogs Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Guantanamo- tu esi prātā sajukusi ko tu gvelz stulbības!!!!Mutācija ir tavā galvā nevis pasaulē!

 • -9
  Blogs Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  SportaFans- beidz murgot!

 • -7
  aga Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Dīr&

 • -10
  A.n.i.t.a Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Ļoti interesanti, kad vakcīnas vēl nebija un vēl tad, kad to bija maz, cipari bija mazāki, vai tuvu šiem ziemā, vasarā pavisam labi bija. Tad kur ir tas āķis? Nevakcinētie tolaik bijām lielākā daļa. Ak, jā, tagad jau visi dakteri ņem kukuļus un taisa viltus sertifikātus. Ko dara policija, ka neķer vainīgos un KNAB??? Milzu melu afēra un tas arī viss. Tāpēc jau tauta vairs nekam netic un ar spaidiem, viltu un kukuļošanu tiek piespiesti vakcinēties.

 • -11
  SportaFans Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Vai tad neatceraties,ka bija daudz stingrāki ierobežojumi? nenotika gandrīz nekas, kur varēja pulcēties lielākos pulkos, ciet bija kafejnicas, sporta klubu un tt. mājsēde arī bija
  un tagad ir daudz liopīgākā delta ko tiešām var saķert ātrāk un citam nodot. tāpēc jau daudz ātrāk aug tie skaitļi. arī smagie gadījumi. un joprojām vairāk un smagāk slimo nevakcinētie, tā kā kādas šaubas var būt ka pote palīdz cīnīties ar to mēslu?

 • -6
  Aigars G. Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  SpirtaFan,pēc tam būs Omega paveids spēcīgaks par izdomāto Delta? Kas tālāk būs? Sinuss un kotangencas paveidi ? Izguli latbak savu dzērumu litrabolist un pazliet padomā ,pa rtnotiekšā daudzām nejēdzībām un nesakritībam. Izmet TV arī ārā.Neskaties savu Pornorāmu ar regulāro CowID zombēšanu.

 • -9
  Janis Zvejnieks Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Zime cipars ka tig grib.Panemam vienu skolas klasi ar 30berniem,sasplaujam viena burcina un te jums ir 30 saslimuso.Ne jau viens,vai divi.Visi iet kopeja katla.UUU,un vel ja tie ir skolnieki lidz 12gadiem,super cik daudz nevakcineto.Tos 12, vecuma grupa virs 70 ,kas nomira, vareja jau neskaitit,pie tiem kroniniekiem,bet ciparu ta vajag.Un cik tad ir to nevakcineto un vakcineto slimnicas.To ciparu ari vajadzetu sadalit. Jo, skatijos Tv24,kur dakterkungi atzina,ka zeniem no 12-20 gadu vecuma, esot no potes blaknes,miokardits .Vajagot zalo gaismu atrai stacionesanai.Un ja kas,tad nespricetie vismaz zin ,ja saslimis tad uzreiz jut,ka jasez majas,bet tas saspricetais,taks nejut,bezsimtomnijs parnesatajs vazajas apkart.Taka,nevajag vainot nespricetos.

 • -4
  peteronkuls Pirms 2 nedēļām

  Laboratoriju darba atvieglošanai ir izdomāts tas algoritms ar viena - klases komplekta - testēšanu. Un ja tur uzrādās pozitīvs rezultāts, tad visa klase dodas karantīnā (NEVIS TOS PIESKAITA INFICĒTAJIEM) un katrs skolnieks veic individuālus testus, lai atgrieztos skolā.
  Tā vismaz skaidroja LTV .

 • -7
  A.n.i.t.a Pirms 2 nedēļām

  Piekrītu, un nesaprotu, kāpēc skolniekus testē ar kaut kādiem puļķīšiem,kurus samet kopējā traukā?Ir taču ātrie testi,kurus var 15 minūšu laikā izdarīt individuāli, mums taču laboratorijas ir pārslogotas, kāpēc vēl jānoslogo ar bēnu testēšanu? Vienīgais skaidrojums- nauda , nauda , nauda, jo tie testi laboratorijām ienes lielāku naudu. Vai nevar vienreiz beigt terorizēt bērnus un ļaut mācīties? Manas skolas gados (50 gadus atpakaļ) arī bija slimība,ko par gripu sauca un sezonas laikā pat gadījās ,ka uz skolu atnāk 2-3 skolnieki klasē, jo pārējie ir saslimuši, bet pagāja vīrusa sezona un klase atkal pilna-28 skolnieki.

 • -2
  Neimanis Pirms 2 nedēļām

  Ātru testu precizitāte ir ļoti apšaubāma. bet vienā katlā met testus tieši tāpēc, ka laboratorijas noslogotas. Ja tāda klases burka ir negatīvi, atsevišķi nevienu netestē.

 • -4
  Janis Zvejnieks Pirms 2 nedēļām

  Neee peteronkul !tas dzive notiekas ta,ka es aprakstij ieprieks.Darbu ta atvieglo,ieraksta 30pozitivie,klase dodas karantina,taisa katrs atsevisku testu.Tagat ,viens pozitivs,29 ne.Visi !paliek tai datu baze ieksa,29 ara Nejem.Un tiem,kam uzrada pectam negativu,visi tai datu baze ir ieksa ,ka pozitivi.Piemers.Klase uzradas pozitivus.Katrs aiziet notesteties,atnak atbilde,ka negativus.Rigas lidosta,atvarot povort.Nekur nevar tikt,jo datu baze tavs uzvards,ka pozitivus,kautvai tev uz rokam caders,ka negativus. Peter !kur tu redz ,ka es teic pa klas,kur viss inegativ :)) Interesant :)))skuj vils neradas.Laikam bus aizbraucs uz amatbral protest :)))Jaatvainojas Egilam,ka vi$ tas nav.skuj ,ta nomaskejies :))) uldis no naftens pazarniekiem, interesant ,negrib dabut no saviem amat braliem ,tad kartig,kadik zagar perien :))))

 • -4
  sranskis Pirms 2 nedēļām

  Vai tā tante vai onkulis, kurš-kura guļ pirmajā gultā, piekrita, ka viņu bildē un ieliek publiskai apskatei? Kā ar GDPR?

 • -1
  Skuja ,Vilis Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  https://tautastribunals.eu/?p=61033

 • -3
  Janis Zvejnieks Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Viss kas jazin par vakcinaciju. nacijs vakcineto tevu,$movids panema priek$a :)))) reku ir atbilde,kapec nevar ar likumu pienemt obligato vakcinaciju,bet kautkadiem mk noteikumiem :))) https://www.facebook.com/genovaite.grigaite/videos/224244076359940

 • -3
  Janis Zvejnieks Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Izlasij to tauts tribunal. Sanak ta viss kas negrib laist ieksas sev to zlur, ir kriev agent.Un ne tikai Latvija,bet visa pasaule. Interesant ,ko jus lieto,alkanam tads blakns nevar but :))Laikam ta zlur dar sav darb :)))

 • -1
  Skolotājs-4 Pirms 3 dienām, 9 stundām

  https://tautastribunals.eu/?p=61097

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: