Tēma: Slimība

 • Pirmo reizi kopš janvāra Covid-19 saslimstības rādītāji Latvijā zem ES vidējā 0

  Pagājušajā nedēļā pirmo reizi kopš janvāra 14 dienu kumulatīvās saslimstības ar Covid-19 līmenis uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā ir noslīdējis zem vidējā rādītāja Eiropas Savienībā (ES) un Eiropas Ekonomikas zonā (EEZ), liecina Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

 • Slimības lapa būs jāapmaksā deviņas dienas 0

  1. aprīlī spēkā stājās normatīvo aktu izmaiņas, kas nosaka, ka darba devējiem darbinieku darbnespējas lapas būs jāapmaksā deviņas dienas, līdzšinējo desmit dienu vietā.

 • Gandrīz trešdaļa skolēnu mācās attālināti 1

  Ventspils vispārizglītojošajās skolās attālināti šonedēļ mācās 52 skolēnu klases. Saslimušo skaits skolēnu vidū nav palielinājies, taču pedagogu vidū tas trīskāršojies.

 • Vakcinētajiem slimības pabalstu atkal plāno izmaksāt no pirmās dienas 0

  Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", kas paredz uz laiku atjaunot slimības pabalsta izmaksu no valsts budžeta līdzekļiem no slimības pirmās dienas personām, kurām ir derīgs vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikāts.

 • Augstākā Covid-19 izplatība Latvijā ir Ventspils novadā 8

  Par pašvaldību ar augstāko Covid-19 saslimstības līmeni piektdien ir kļuvis Ventspils novads, kuram seko Salaspils novads un līdzšinējais līderis saslimstības ziņā - Gulbenes novads, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

 • Vērtēs iespēju lūgt atbrīvot no apcietinājuma Lembergu 12

  Tuvāko dienu laikā plānots izlemt, vai saistībā ar bijušā Ventspils mēra Aivara Lemberga ievietošanu cietumu slimnīcā Olainē Covid-19 dēļ lūgt mainīt viņam noteikto drošības līdzekli, atbrīvojot no apcietinājuma, pavēstīja Lemberga aizstāvis Māris Grudulis.

 • Valsts par 14 miljoniem eiro iepirks Covid-19 ātros testus 1

  Latvijas valsts astoņu nedēļu ilgai skrīninga programmai skolās un publiskā sektora prioritārajās jomās plāno iepirkt apmēram septiņus miljonus ātro Covid-19 testu par 14,148 miljoniem eiro, liecina valdībā zināšanai pieņemtais informatīvais ziņojums "Plaša ātro antigēna paštestu izmantošana Covid-19 skrīningam, I. posms".

 • Covid-19 slimniecei, kura pārvietojās ar autobusu, piemēro naudas sodu 64

  4. novembrī ap plkst. 12 Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Ventspils novadā sabiedriskajā transportā reisā ''Piltene-Ventspils'' atrodas Covid-19 inficēta persona. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas un Ventspils iecirkņa amatpersonas devās uz izsaukumu, un apturēja autobusu Tārgales pagastā.

 • Ar Covid-19 sasirgušais braucis autobusā Piltene-Ventspils 12

  Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 4. novembrī braucis ar autobusu maršrutā Piltene-Ventspils, plkst. 12.08.

 • Klātienē strādājošajiem katru dienu būs jāapliecina, ka ir vesels 0

  Stingro ierobežojumu laikā no šodienas visiem darbiniekiem, kas strādā klātienē, tai skaitā pilnībā vakcinētām un pārslimojušām personām, katru dienu, ierodoties darbā, rakstveidā būs jāapliecina, ka tām nav akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmju un tās nav bijušas tiešā kontaktā ar personām, kurām noteikta izolācija, mājas karantīna vai pašizolācija, lēma valdība.