Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus, kas līdz sešiem mēnešiem, iepriekš noteikto četru mēnešu vietā, pagarina bezdarbnieka palīdzības pabalsta maksimālo izmaksas periodu.

Grozījumi veikti likumā "Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam".

Reizē parlamenta vairākums noraidīja Saeimas opozīcijas deputātu Andreja Klementjeva un Saeimas deputātu Vitālija Orlova priekšlikumu pabalsta apmēru palielināt līdz 250 eiro.

Pabalsta apmērs ir 180 eiro mēnesī, un to var saņemt personas, kuras Covid-19 laikā pēc bezdarbnieka pabalsta izmaksas beigām nav atradušas darbu, neveic saimniecisko darbību un turpina atrasties bezdarbnieka statusā.

Saistībā ar Covid-19 radītajiem riskiem un izsludināto ārkārtējo stāvokli Latvijā daudzi iedzīvotāji palikuši bez finansiālā atbalsta, norāda izmaiņu autori. Būtiski ir nodrošināt pēc iespējas savlaicīgu atbalstu tiem iedzīvotājiem, kuri cieš no Covid-19 radītajām sociālajām un ekonomiskajām sekām un ierobežotā darba tirgus situācijā nevar atrast darbu, pamatojot likuma grozījumu, grozījumu anotācijā atzīmē Labklājības ministrijas pārstāvji.

Tiesības saņemt bezdarbnieka palīdzības pabalstu uz laiku līdz sešiem mēnešiem būs tiem bezdarbniekiem, kuriem periods, par kuru piešķirts bezdarbnieka palīdzības pabalsts, beidzies 2020. gada 9. novembrī vai vēlāk. Tātad tas attieksies uz tiem bezdarbniekiem, kuri no 2020. gada 9. novembra, proti, no jauna noteiktās ārkārtējās situācijas sākuma datuma, vai vēlāk ir bijuši bezdarbnieka palīdzības pabalsta saņēmēji, skaidro Saeimā.

Pabalsts būs izmaksājams uz laiku, kas nav ilgāks par sešiem mēnešiem, bet ne ilgāk kā līdz šī gada 30. jūnijam, paredz grozījums.

Izmaiņas nepieciešamas, lai mazinātu ekonomiskās situācijas pasliktināšanās radītās sekas un nodrošinātu iespēju personām, kas veikušas valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas apdrošināšanai pret bezdarbu, saņemt atbalstu bezdarba gadījumā, teikts anotācijā.

Grozījums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • 0
  tiešām suns 27.03.2021, 10:25:23

  dome neprotat radīt darba vietas? nesanāk?nu ja-jādomā par sevi...sulu termināls? graudu termināls-ha-ha

 • -2
  Arnis Junge 29.03.2021, 14:57:57

  Domei darba vietas jārada? Pie jums Talsos var būt tur viss citādi, bet normālā pasaulē domei nav jārada darba vietas, dome var radīt un palīdzēt radīt infrastruktūru un uzņēmējdarbības vidi tā, lai būtu vieglāk veidot uzņēmumus, kas arī tiek darīt, bet ar to situāciju darba tirgū tagad ir tā, ka ir pandēmija un daudzu uzņēmumu darbība ir apstājusies, līdz ar to ir samazināti štati. Bet tas ir visā pārējā pasaulē, laikam, izņemot Talsus, ja?

 • 0
  Ventspils pilsētas dome 31.03.2021, 10:33:31

  Atbild Ekonomikas nodaļa:
  Vēsturiski Ventspils ekonomikas pamatu veidoja transporta nozare. Tomēr pēdējos divdesmit gados Ventspils piedzīvojusi izrāvienu industrializācijā, nodrošinot strauju apstrādes ražošanas attīstību un kļūstot par vienu no Latvijas lielākajiem industriālajiem centriem.
  Kopš 2002.gada notiek lielo komersantu piesaiste Ventspils pilsētai, atbalstot ražotņu celtniecību. Piesaistīti vairāk kā 20 ražošanas uzņēmumi, radītas ap 2 tūkst. darbavietas.

 • 0
  Ventspils pilsētas dome 31.03.2021, 10:33:51

  Ventspils pilsētas dome katru nedēļu apkopo informāciju par aktuālām vakancēm Ventspils pilsētā. Aicinām sekot līdzi informācijai Ventspils portālā www.ventspils.lv sadaļā Ekonomika. 2021. gada 29. martā NVA vakanču datu bāzē bija reģistrētas 205 aktuālas vakances 44 profesijās Ventspils filiālē. Aicinām iedzīvotājus, kuri dažādu iemeslu dēļ palikuši bez darba, iepazīties ar brīvajām darba vietām Ventspils pilsētā NVA vakanču vietnē cvvp.nva.gov.lv un portālos www.cv.lv, www.cvmarket.lv, www.visidarbi.lv, kā arī citās vietnēs.
  Laikā no 2012. gada līdz 2019. gadam vidējā apdrošināšanas iemaksu alga Ventspilī ir pieaugusi no 693 EUR līdz 966 EUR (pieaugums par 273 EUR).

 • 0
  tiešām suns 28.03.2021, 10:56:09

  darbu,darbu ,darbu un savus pabalstus varat iesālīt...

 • 0
  krustmateflorence 29.03.2021, 09:22:24

  Smieklīgi, nu kurš normāls cilvēks var ar 180. euro izdzīvot veselu mēnesi.
  Labi apmaksātu darba vietu -Ventspilī trūkst, to ko piedāvā -tas ir izsmiekls pa cik zemu algu vairumam cilvēku jāstrādā.

 • -4
  Arnis Junge 29.03.2021, 14:58:57

  Taisi savu uzņēmumu un maksā miljonus. Kas Tev liedz?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: