1. martā Latvijā sācies līdaku saudzēšanas laiks un liegums makšķerēt no laivām. Saskaņā ar Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumiem, no šodienas divus mēnešus makšķernieki nedrīkst lomos paturēt līdakas, kurām tuvojas nārsta periods.

Lai saudzētu līdakas, šajā laikā ir aizliegta makšķerēšana par ēsmu izmantojot zivis.

No šodienas līdz 15. maijam makšķernieki lomos nedrīkst paturēt arī salates jeb meža vimbas.

No 1. marta stājas spēkā liegums makšķerēt no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem visos ūdeņos, izņemot makšķerēšanu Baltijas jūras un Rīgas jūras līča ūdeņos.

No šodienas ir aizliegta makšķerēšana vairākos kanālos un caurtecēs - Juglas kanālā, Juglas upē starp Juglas ezeru un Ķīšezeru, Loču kanālā, kanālā starp Mazo Lielo Baltezeru, Mīlgrāvī,  Sarkandaugavā, Alūksnes ezeru un Pārmetņa ezeru savienojošajā ūdenstecē, Alūksnes ezeru un Dzilnas ezeru savienojošā ūdenstecē, Auciema ezeru un Raiskuma ezeru savienojošajā ūdenstecē, Ineša ezeru un Tauna ezeru savienojošajā ūdenstecē.

Aizliegts makšķerēt arī Starpiņupē jeb Kaņiera kanālā, Varkaļu kanālā, Mazo un Lielo Nabas ezeru savienojošajā ūdenstecē, Nabas kanālā, Papes ezera kanālā un Tirdzniecības kanālā.

No šodienas līdz 30. aprīlim ir aizliegtas arī zemūdens medības visos ūdeņos, izņemot Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņus. Zemūdens medības ir atļautas ūdeņos, kuros atbilstoši normatīvajiem aktiem par licencēto makšķerēšanu, vēžošanu un zemūdens medību kārtību ir organizētas licencētās zemūdens medības.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -3
    (ට ̥̆ ට) 01.03.2021, 15:02:08

    Kas Ventspils pilsētas teritorijā to uzrauga? Kam jāziņo, ja redz ko aizdomīgu?

  • -2
    STOPVACZISM 01.03.2021, 15:03:57

    Stukača mūžvecais jautājums - kam jāstučī?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: