Laika posmā no sestdienas, 19. decembra, līdz 11. janvārim tirdzniecībā katru dienu tiks piemērots regulējums, kas līdz šim attiecās uz brīvdienām un svētku dienām, vienlaikus tiks paplašinātas iegādājamās preču grupas, ko šajā laikā drīkstēs tirgot, paredz ceturtdien valdībā pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Varēs darboties tirdzniecības vietas, kurās drīkst tirgot pārtikas preces, higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces, tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus, dzīvnieku barību un preces, preses izdevumus, sabiedriskā transporta biļetes, mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus, pašu ražoto lauksaimniecības produkciju, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, kā arī ziedus un Ziemassvētku eglītes.

Ekonomikas ministrijā skaidroja, ka higiēnas preču sarakstā iekļauti zobu, matu un ķermeņa kopšanas līdzekļi, dezinfekcijas līdzekļi, tualetes papīrs, kabatlakatiņi, roku dvieļi un galda salvetes, bērnu autiņbiksītes un citi.

Savukārt saimniecības preču sarakstā iekļautas apkurei nepieciešamās preces, apkures ierīces, telefonu aparāti, sērkociņi, šķiltavas, baterijas, spuldzes, sveces, bremžu šķidrumi un pretaizsalšanas līdzekļi, slēdzenes, ortopēdiskie piederumi, priekšmeti apbedīšanai, grāmatvedības vešanai nepieciešamās veidlapas, plastmasas un papīra maisiņi iepakojumam un citi.

Pašu ražotā lauksaimniecības produkcija ietver pašu audzētus, ražotus un iegūtus lauksaimniecības produktus - augļus, dārzeņus, medus, zivis un dzīvnieku produktus, kā arī mājražotāju gatavotus pārtikas produktus.

Ārkārtējās situācijas laikā drīkstēs tirgot vairumtirdzniecībā būvniecības preces (būviztrādājumus).Turpmākajās trīs nedēļās varēs darboties arī aptiekas, tajā skaitā veterinārās aptiekas, optikas preču veikali, degvielas uzpildes stacijas. Tāpat kā līdz šim tirdzniecība internetā netiks ierobežota.

Pēc Ekonomikas ministrijas sniegtās informācijas, netiks pārtraukta jebkādu preču vairumtirdzniecība vairumtirdzniecības bāzēs, kas nepieciešamas gan mazumtirdzniecības veikaliem, gan uzņēmumu darbībai, ražošanai. Tāpat jau esošo pakalpojumu sniegšanas ietvaros atļauts nodrošināt tā sniegšanai nepieciešamās preces, piemēram, autoservisā automobiļu detaļu nodrošināšana.

Vienlaikus tirdzniecības vietām pastiprinātas arī prasības - vienam apmeklētājam būs jānodrošina ne mazāk kā 15 kvadrātmetri no pieejamās telpu platības, apmeklētāju veikalā nedrīkstēs būt vairāk kā pieejamo ratiņu vai groziņu, savukārt uz veikalu drīkstēs doties tikai pa vienam - līdzi drīkst nākt bērni līdz 12 gadu vecumam vai nepieciešamības gadījumā asistents.

Informāciju par precēm, kuru tirdzniecība tiks atļauta joprojām, atrodama Ekonomikas ministrijas mājas lapā

Precizēta arī norma attiecībā uz ēdināšanu - tikai ražošanas uzņēmumus, kur nav iespējams nodrošināt drošas ēšanas pauzes, drīkstēs ēdināšanu nodrošināt uz vietas, ja vienlaikus ēd tikai tie cilvēki, kuri ikdienā ir kopā, pie galdiņa sēž tikai viens cilvēks un tiek ievērota divu metru distance.

Ierobežojumi būs spēkā trīs nedēļas līdz 11.janvārim un tie neskars iedzīvotāju pārvietošanās brīvību.

Pasažieru skaits sabiedriskajā transportā nedrīkst pārsniegt 50% no transportlīdzekļa ietilpības. Ja nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, tad transporta līdzeklī jābūt norādēm par sēdvietu izmantošanu, nodrošinot fizisko distancēšanos.

Līdz 11.janvārim pārtraukta visu kultūrvietu, izstāžu, kā arī gadatirgu, tai skaitā Ziemassvētku tirdziņu darbība. Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, apmeklētājiem joprojām būs pieejamas muzeju ārtelpas, bet ne iekštelpas.

Lasi vēl

Komentāri (12)

 • -1
  Kriska 18.12.2020, 10:07:56

  Kas ir aizliegts - to neapraksta. Alko atļautos neietilpst. Es eju pēc šampiņa

 • -5
  keda 18.12.2020, 11:29:16

  Ej, bet šmiga darbadienās būs būt ;)

 • -4
  .Barons.. 18.12.2020, 15:30:43

  ked kundz
  Manam pulk te ir pārmest pa to,ka ne mācet skaidr Latvisk rakstit.Abet aiz ko Jūs ir Dzērien pa šmig saukt,ko?
  Un vel-būs varet pirkt ne tig pa Darbdien,bet ar pa Sezdien,Svēdien un Svētk dien,le zinat.
  Abet manam to ne būt vaidziks.Manam ir sagādat Špirkt,Užavniek krājum.Neskaitot Brūz al un Trīskārtig Odekolōn,ja citt būs aptrūkties.

 • -3
  Jeska 20.12.2020, 10:48:06

  Egles drīkst pārdot bet eglīšu rotājumi - ne ((((

 • -3
  tery 20.12.2020, 15:06:52

  bet man šodien pēkšņi ievajadzējās elektrisko lampiņu. Izdega. Un nevienā veikalā nevarēju nopirkt. Viss aizklāts. Pārdevēji saka, pārdot nedrīkst. Anekdote. Ko darīt?

 • -3
  666 20.12.2020, 16:06:21

  Sveces neder ?

 • -3
  arcus 20.12.2020, 21:28:21

  Nevajag melot! Izlasi vismaz rakstu, kuru komentē un varbūt sapratīsi, ka spuldzes atļauts tirgot! Neizplati viltus ziņas!

 • -2
  tery 20.12.2020, 16:41:11

  sveci jau nevar naktslampiņā ielikt.

 • -1
  covid-19+.ventspils.lv 20.12.2020, 18:03:43

  Te nu bija iemesls cīnīties.
  Ekonomikas ministrijas pirmās nepieciešamības saimniecības preču sarakstā spuldzes IETILPST!
  https://www.em.gov.lv/lv/informacija-tirgotajiem

 • 0
  tery 20.12.2020, 21:29:08

  Nu rīt jāmēģina kaut kur nopirkt. Varbūt elektropreču veikals strādās. Vāks. Lai neteiktu vairāk.

 • 0
  tery 20.12.2020, 21:32:12

  arcus, rakstu var lasīt vai nelasīt, bet šodien CITRO veikalā man lampiņu NEPĀRDEVA.

 • -2
  ayk 20.12.2020, 21:46:53

  Nedomāju, ka citro pārdevēji ir ieinteresēti zināt to sarakstu. Vieglāk pateikt, ka nevar, nevis iegaumēt pāris priekšmetus.
  Saglabā telefonā sekojošu linku https://www.em.gov.lv/lv/informacija-tirgotajiem lai pašam nav jāpaliek bešā pārdevēju nezināšanas dēļ.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: