Cīnoties pret Covid-19 izplatīšanos Latvijā, visticamāk, plašāk būs jālieto sejas maskas un iespējami ierobežojumi interešu izglītībā, tostarp sporta jomā, šorīt pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele.

Ministre stāstīja, ka Veselības ministrija (VM) uz otrdienas, 13. oktobra, sēdi gatavos vairākus precizējumus Covid-19 ierobežošanas noteikumos, kurus gan detalizēti aprakstīt viņa atteicās. Politiķe skaidroja, ka šodien vēl notiks sanāksmes, kurās analizēs nedēļas nogales Covid-19 datus.

Viņķele tomēr atzīmēja, ka sagaidāms, ka plašāk tiks prasīta maksu valkāšana publiskās vietās.

Atbildīgās iestādes novērojušas, ka inficēšanās ar Covid-19 visai plaši notiek interešu izglītībā un sporta nodarbībās, kur arī varētu tikt ieviesti jauni ierobežojumi. Savukārt par klātienes mācību ierobežošanu domāts netiekot - šajā jautājumā visi valdības locekļi esot vienisprātis, ka ir jāvelta maksimālas pūles, lai mācības klātienē vispārējā izglītībā varētu turpināt maksimāli ilgi nodrošināt klātienē, uzsvēra ministre.

Ministre atzīmēja, ka pašlaik visplašāk inficēšanās ar Covid-19 notiek darba kolektīvos, bet tur valdības iespējas kaut ko aizliegt esot minimālas, bet lielāka atbildība ir darba devējiem nodrošināt drošības pasākumus.

Politiķe atkārtoti uzsvēra, ka ierobežojumi Latvijā tiks noteikti mērķēti Covid-19 visvairāk skartajām pašvaldībām. Ierobežojumi joprojām tikšot noteikti pēc konsultācijām ar epidemiologiem.

Lai arī pēdējās dienās vērojams, ka būtiski pieaug slimnīcās nonākušo Covid-19 pacientu skaits, slimnīcās ārstēto skaits pagaidām neesot vērtējams kā kritisks. Viņķele atsaucās uz infektologu Ugu Dumpi, kurš esot stāstījis, ka slimnīcās vidēji nonākot ap 20% Covid-19 inficēto, bet Latvijā šis rādītājs esot ap 9%, tostarp smagi slimo nav ļoti daudz.

Latvijas slimnīcas ir krietni gatavākas saslimušo uzņemšanai nekā tās bija pavasarī, vērtēja politiķe.

Viņķele uzsvēra, ka Latvija joprojām ir piecu drošāko Eiropas valstu vidū Covid-19 ziņā. Viņas skatījumā, saslimšana ar šo slimību aug visā Eiropā, jo cilvēki pa vasaru ir bijuši krietni mobilāki un pabraukājuši apkārt pa citām valstīm, turklāt esot iestājies "dabisks atslābums".

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -6
  Eeeeeeeeee 12.10.2020, 12:45:46

  Kontrole...kontrole un cilvēki akli visam tic!

 • -1
  peace 13.10.2020, 00:31:01

  Cilvēki, kas valkā sejas maskas, uzņems mazāk Covid-19 daļiņu, liecina pierādījumi, padarot slimības iespējamību mazāku

 • -1
  Ordo 13.10.2020, 10:59:42

  Maskas īpaši noderīgas kā lupatiņas, ar kurām var kko saslaucīt un satīrīt.

 • -1
  Ardis 13.10.2020, 11:35:16

  Tā kā šalles šoreiz neder, tad piešuvu šai pašai šallei gumijas, lai izskatās pēc maskas. Tagad ir ok. Ņēmu piemēru no viņķeles, kas trusikiem piešuva gumijas. Ir ok!

 • -1
  krustmateflorence 13.10.2020, 12:38:45

  cik vēl ilgi muļķos tautu, kam cilvēks tic, tas arī , ar viņu notiks.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: