Biedrības un nodibinājumi kopumā astoņpadsmit Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs var pieteikties jauniešu iesaistei darbā sabiedrības labā, informēja NVA Sabiedrisko attiecību nodaļā.

NVA aicina biedrības un nodibinājumus pieteikties nodarbinātības pasākumam, kā laikā tiek sniegta iespēja iesaistīt jauniešus vecumā no 18 līdz 29 gadiem darbā sabiedrības labā. Pieteikumus līdz šī gada 7. maijam pieņem NVA filiāles Aizkrauklē, Bauskā, Cēsīs, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Krāslavā, Liepājā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Siguldā, Valmierā un Ventspilī.

Biedrībām un nodibinājumiem tā ir iespēja piesaistīt savam perspektīvus darbiniekus, savukārt jauniešiem - iespēja iegūt darba pieredzi un attīstīt darba iemaņas, darbojoties IT jomā un projektu vadīšanā, palīdzot administratīvajā darbā, rīkojot kultūras un sporta pasākumus, vadot pulciņus, nodarbojoties ar jaunatnes lietām un veicot citus darba pienākumus.

Turklāt NVA filiāļu darbinieki palīdzēs izvēlēties konkrētās biedrības vai nodibinājuma darbības specifikai un prasībām visatbilstošākos kandidātus no NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

Pieteikties dalībai šajā NVA pasākumā var jebkura Latvijā reģistrēta biedrība vai nodibinājums, izņemot politiskās partijas. Darba pienākumi biedrībā vai nodibinājumā pasākuma dalībniekam būs jāveic piecas dienas nedēļā: ne mazāk kā četras stundas un ne vairāk kā astoņas stundas dienā. Iesaistes ilgums pasākumā - no diviem līdz sešiem mēnešiem.

Jaunietis, piedaloties pasākumā, no NVA saņems stipendiju - pieci eiro dienā. Tās apmērs mēnesī tiks aprēķināts atbilstoši nostrādātām dienām.

Pasākuma dalībnieku NVA apdrošinās pret nelaimes gadījumiem, kā arī apmaksās veselības pārbaudi, ja tā ir paredzēta normatīvajos aktos par obligātajām veselības pārbaudēm. Ja darbā sabiedrības labā tiks iesaistīts bezdarbnieks ar invaliditāti, nepieciešamības gadījumā pasākuma īstenošanas vieta viņam jāizveido dzīves vietā vai funkcionāli jāpielāgo darba vidē, nodrošinot brīvu piekļuvi un pārvietošanos.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • -1
  Latvija pāri visām! 28.04.2020, 10:46:06

  Kas tad tas par lēta darbaspēka mobilizācijas pasākumu?
  Jaunieši ir viegli ietekmējami ar smukiem vārdiem par sabiedrības labumu, bet piečuks par dienu,
  tas jau ir pa traku.

 • -1
  peace 28.04.2020, 19:04:29

  Tieši tā Kurzemniek, zoomeri grib darīt labu visiem - palīdzēt pandām, sirmgalvjiem, beigt izcirst kokus, ražot naftu, pabarot nabagus, un par to visu 5 eiro. Tur pat man nesanāk avokado tostermaizei un smūtijam

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: