Kāda ventspilnieku ģimene viens otram dzimšanas dienā dāvināja lidojumu ar gaisa balonu.

Apskati fotogaleriju!

Sākotnēji tas bijis iecerēts kā privāts pasākums, taču informācija par to, ka no Ventspils notiks lidojums ar gaisa balonu, parādījās masu medijos un tāpēc pasākumu jau vēroja neliels pulciņš interesentu un bildēs iemūžināja vairāki fotogrāfi.

Lidot no Ventspils – tā esot bijusi pasažieru vēlme, stāsta Kristaps Frickauss, gaisa balona pilots. Ceturtdien notikušajā lidojumā bez viņa piedalījās četri pasažieri.

Pacelšanās bija paredzēta ap pulksten astoņiem vakarā, taču patiesībā balons izlidoja apmēram pusotru stundu vēlāk, jo nācās gaidīt, kad pierims vējš.

Lai komfortabli varētu lidot vējam jābūt līdz 5 metriem sekundē. Turklāt gaisa balons no Ventspils var pacelties tikai tad, ja pūš ziemeļu vējš, citi vēja virzieni neder. Ziemeļu vējš balonu nes uz Piltenes pusi, jo tur ir vietas, kur var nosēsties. Precīzu nosēšanas vietu gan iepriekš paredzēt nav iespējams. «Nosēžamies, kur vējš aizpūš,» saka Kaspars.

Stundas laikā pie neliela vēja varot nolidot apmēram 15 kilometrus. Ar gaisa baloniem varot lidot no rītiem un vakaros, jo tad ir mazāks vējš. Savukārt no vakara lidojumam jābeidzas vēl pirms saulrieta, jo krēslā grūti saskatāmi vadi un citi objekti un lidot nav droši.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: