No 1. jūlija par 100 eiro palielināts īpašas kopšanas pabalsts bērniem ar ļoti smagu invaliditāti un pilngadīgām personām ar invaliditāti, kurām invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības, proti, turpmāk pabalsts šo cilvēku kopšanai būs 313,34 eiro mēnesī.

Kā informēja Labklājības ministrijā (LM), ģimenes, kurās aug bērni ar īpaši smagu invaliditāti un kuriem ir noteiktas indikācijas īpašas kopšanas nepieciešamībai smago funkcionālo traucējumu dēļ, saskaras ar situāciju, ka bērni nevar veikt vecumam atbilstošas darbības un sevis aprūpi patstāvīgi bez vecāku vai atbalsta personas pastāvīgas palīdzības.

Pēc LM paustā, tas attiecas arī uz ģimenēm, kad šie bērni sasniedz pieaugušā vecumu - īpaši smaga invaliditāte un līdz ar to arī nepieciešamība pēc papildu aprūpe saglabājas. Ģimenēm rodas papildu izdevumi šo cilvēku aprūpei un veselības stāvokļa uzlabošanai vai uzturēšanai esošajā līmenī.

LM uzskata, ka valsts noteiktā kopšanas pabalsta apmēra palielināšana bērniem un pieaugušajiem ar ļoti smagu invaliditāti no bērnības, kā arī viņu ģimenes locekļiem var sniegt papildu finansiālu atbalstu šo cilvēku labāko interešu nodrošināšanai.

Šogad īpašās kopšanas pabalsta apmēra palielinājumam valsts budžetā paredzēti papildu 2,7 miljoni eiro, 2020. un 2021. gadā - vairāk nekā 5,5 miljoni eiro.

Pērn īpašas kopšanas pabalstu ik mēnesī saņēma vidēji 2072 personas par bērniem ar ļoti smagu invaliditāti un 2316 personas ar pirmās invaliditātes grupu no bērnības.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -4
  Arājs, 01.07.2019, 11:56:17

  Jā,reiz bija laiks,kad pasaulē citāda kārtība bij iedibināta,citviet šādus cilvēkus padzirdīja ar saldu tējiņu...Tas izmaksāja lētāk.

 • -1
  Vivita 02.07.2019, 13:33:49

  Nevajag nekad aizmirst vai domāt,ka nekas nevar ar pašu notikt.Tāpēc arī tu neesi izņēmums un kādu dienu vari iekļūt invalīdu sarakstā,jo par tavu bērna līmeņa domāšanu diez vai uzskatīs par tādu.Un tad dzer savu saldo tējiņu ilgi nevilcinoties,jo citiem par apgrūtinājumu un pasaulei tādi kā tu noteikti nav vajadzīgi.

 • -3
  karlito 01.07.2019, 18:10:01

  Ko tu tur muldi,.Arājs.???

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: