Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) plāno iniciēt sarunas ar medicīnas koledžām, lai tās savā mācību saturā iekļautu drošu braukšanu, kas mediķiem vēlāk noderētu, pašiem vadot ātrās palīdzības automašīnu, pastāstīja dienesta direktore Liene Cipule.

Viņa norādīja, ka, ņemot vērā kopējās darba tirgus tendences, ir jādomā par iespējami efektīvāku darba nodrošināšanu ierobežotu cilvēkresursu apstākļos. "Mēs plānojam tikties arī ar koledžām, ar kurām ir iecerēts pārrunāt, kādā veidā šīs braukšanas apmācības varētu tikt iekļautas mācību saturā," stāstīja Cipule.

NMPD vadītāja skaidroja, ka patlaban tiem ārstiem, kuri pilotprojekta laikā paši vada ātrās palīdzības mašīnas, specializētās braukšanas apmācības nodrošina pats dienests.

Cipule uzsvēra, ka visi finanšu resursi, ko NMPD ietaupa, uzticot mediķiem pašiem vadīt operatīvo transportlīdzekli, tiek novirzīti šo mediķu atalgojumam, kā rezultātā arī paši darbinieki ir ieguvēji.

Kā ziņots, kopš 1. jūlija NMPD īsteno pilotprojektu, kurā dienas laikā lielajās pilsētās uz izsaukumiem dodas brigādes ar diviem mediķiem, kuri paši arī vada transportlīdzekli. NMPD vadītāja paudusi apmierinātību ar šī projekta sekmīgu norisi, norādot, ka nākotnē šādu brigāžu skaitu varētu palielināt.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • 0
  jana liepa 25.10.2018, 22:55:50

  Lai šoferi mācās reanimēt, būs vēl lētāk

 • -1
  Ramona 26.10.2018, 08:39:50

  Cik mums cilvēku strādā NMPD? Gados jauni? Esmu redzējusi dažus pavisam jaunus cilvēkus - tas labi,ka jaunieši nebaidās no šīs profesijas un izvēlas tajā strādāt. Par laimi pašai nav nācies izsaukt.

 • 0
  Nif nifs 26.10.2018, 10:38:36

  Kas der visam, īsti neder nekam. Nu nevar būt "trīs vienā", nebūs tur vairs kvalitāte. Valdība taupa tur, kur taupīt galīgi nevajag, savukārt naudu pļorkā tur, kur arī galīgi nevajag. Viss otrādi.

 • -1
  Kurzemnieks 26.10.2018, 13:20:12

  Kāda tauta, tāda tai valdība.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: