22. septembrī plkst.12 Pārventas bibliotēkā risināsies komandu erudīcijas spēle Prāta spēle: Simtgades kauss, kurā aicināts piedalīties jebkurš ventspilnieks.

Simtgades kauss ir dāvana Latvijai 100 gadu svinībās, aicinot piedalīties, pārbaudīt sevi un uzzināt ko jaunu par Latviju. Turnīrs norisinās visa gada garumā ar 25 spēles posmiem visā Latvijā. Spēlē var piedalīties ikviens, nav noteikts vecuma ierobežojums un dalība pasākumā ir bez maksas. Spēļu sērija veltīta tikai jautājumiem, kas saistīti ar Latviju, tās vēsturi un kultūru, un pasākuma mērķis ir kopējas svētku sajūtas veidošana, nedaudz citādā veidā svinot Latvijas simtgadi.

Tā kā Prāta Spēles: Simtgades kauss posmi notiks 25 pilsētās visos Latvijas reģionos, atlases spēlēs īpaši aicināti piedalīties vietējie iedzīvotāji, jo jautājumi būs arī par attiecīgās pilsētas un novada vēsturi.

Atlases spēles notiks Cēsīs, Gulbenē, Ikšķilē, Valmierā, Carnikavā, Balvos, Daugavpilī, Ludzā, Rēzeknē, Līvānos, Liepājā, Kuldīgā, Talsos, Saldū, Jelgavā, Bauskā, Olainē, Jēkabpilī, Lapmežciemā, Rīgā, Salaspilī un Mārupē. Šo spēļu labākās komandas vispirms tiksies reģiona pusfinālos un tad cīnīsies par unikāla dizaina Simtgades kausu lielajā finālā novembrī Rīgā.

Uzvarētāji iegūs unikāla dizaina balvu, kuras autors ir dizaineris Henrihs Bināns. «Veidojot šo kausu, man izdevās izdzīvot veselu dzīvi, par ko esmu ļoti pateicīgs,» saka mākslinieks. «Pamatideja bija šajā balvā apvienot trīs pamatelementus: laika plūdumu (aizvadīti 100 gadi), virzību jeb vektoru (uz priekšu, attīstība, izaugsme) un līdz ar to arī trešais elements – vērtības, zināšanas, sakrālā pieredze un viedums.»

Prāta spēles ir izklaidējošs pasākums, kas neprasa vēstures profesora cienīgas zināšanas, jo galvenais ir komandas darbs un labi pavadīts laiks. Komandās, kuru nosaukumu izvēlas paši dalībnieki, aicinātas apvienoties ģimenes, darba kolektīvi, draugi vai kaimiņi – šī ir spēle visiem, lai stiprinātu latviskās piederības sajūtu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: