Ventspilī uzsākti Kurzemes rajona tiesas ēkas paplašināšana un modernizēšana, lai izveidotu mūsdienu prasībām un tehnoloģijām atbilstošas tiesu sēžu zāles, nodalot tiesnešu darba zonu no publiski pieejamās zonas.

Būvniecības darbus plānots pabeigt nākamā gada pavasarī, bet būvniecības kopējās izmaksas lēšamas aptuveni 2,4 milj. eiro apmērā. Pēc esošo telpu pārbūves un jaunas ēkas būvniecības kopējā tiesas vajadzībām paredzētā platība palielināsies no aptuveni 650 m2 līdz pat 1422,34 m2. Jaunajā piebūvē atradīsies sešas tiesu sēžu zāles un darba kabineti sešiem tiesnešu sastāviem. Arī konvojēšanas process tiks nodrošināts ar atsevišķu ieeju un nodalītām telpām, lai uz tiesas zāli konvojētās personas tiktu nogādātas speciāli šim mērķim paredzētajās telpās, nenokļūstot publiskajā zonā. Esošā ēka pēc tās pārbūves un rekonstrukcijas tiks pielāgota tikai tiesu darbinieku un tiesnešu darba vajadzībām.

«Šobrīd Kurzemes rajona tiesa Ventspilī atrodas divos īpašumos, kuros nav nodrošināts nepieciešamais tiesas sēžu zāļu skaits un darba telpas tiesas darba nodrošināšanai,» atzīst tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs. Lai nodrošinātu tiesas darba organizāciju un tiesas pieejamību apmeklētājiem mūsdienu prasībām atbilstošos apstākļos, Tiesu namu aģentūra šogad ieguldījusi finanšu līdzekļus trīs apjomīgos projektos – bez Ventspils arī Tukumā un Jēkabpilī.

Tiesas ēkas projektēšanas, būvniecības, remonta un restaurācijas darbus Ventspilī veic AS Būvuzņēmums Restaurators un Campaign. Esošās ēkas renovācija un jaunās ēkas būvniecība tiek pilnībā finansēta no TNA līdzekļiem.

«Projekta mērķis ir panākt pozitīvas pārmaiņas tiesu nama ikdienas darba organizēšanā, uzlabojot darba apstākļus un paaugstinot tiesas darba efektivitāti, drošību, produktivitāti un pakalpojumu pieejamību. Šobrīd visi darbi norit pēc plāna, lai jau nākamā gada pavasarī Kurzemes rajona tiesas darbs Ventspilī noritētu jaunajās telpās,» saka TNA valdes locekle Santa Sausiņa.

Būvuzņēmums Restaurators valdes priekšsēdētājs Mareks Mamajs norāda: «Tiesas nams Ventspilī ir būvēts 19. gadsimtā. Ēka, protams, ir ar savu vēsturisko mantojumu un vizuāli ļoti atbilstoša vecpilsētas arhitektūrai, taču funkcionāli tā ir ļoti tālu no mūsdienu prasībām. Mūsu uzdevums ir saglabāt šīs ēkas unikālo arhitektūru un tēlu, vienlaikus panākot, lai ēka un tās jaunā koka piebūve būtu piemērota un ērta gan darbiniekiem, gan arī apmeklētājiem.»

Foto: Jaunās tiesas ēkas pamatos trešdien tika iemūrēta kapsula, bet svinīgajā pasākumā piedalījās arī tieslietu ministrs Dintars Rasnačs.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -5
  snaiperis999 19.04.2018, 12:48:33

  Vai tad paplašinātā tiesas namā spriedīs taisnīgāku tiesu?

 • -2
  asd. 19.04.2018, 15:17:54

  Tad jau Lembergu Rīgā vajadzētu tiesāt,piemēram Nacionālajā bibliotēkā!

 • -1
  krusttēvs vilhelms 19.04.2018, 22:15:55

  nu ja,jau pats tieslietu ministrs Rasnač piedalās ,lai paplašinātu tiesas namu Ventspilī ,ts vien nozīmē,ka ar Lembergu saistīti , Lielāks tiesas nams,kurš strādās Lembergam pa labu un varēs melot tālāk. Es domāju,ka melošana ietekmē VESELĪBU, tāpēc ar laiku ......

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: