Pagājušā gada sākumā Ventspils skolēni tika aicināti piedalīties projektā “Zaļi darbi – Latvijai!”, kura mērķis bija pievērst uzmanību atkritumu šķirošanas būtiskajai nozīmei dabas resursu un vides kvalitātes saglabāšanā, radīt interesi par atkritumu lietderīgu apsaimniekošanu un šķirošanu, kā arī pievērst uzmanību pareizas atkritumu apsaimniekošanas nozīmei ikdienā.

Projekts “Zaļi darbi – Latvijai!” tika organizēts divos posmos. Pirmajā posmā skolēniem radošā veidā – zīmējot vai veidojot video – bija jāatspoguļo videi draudzīga atkritumu apsaimniekošana un šķirošana vai jāatspoguļo kāds jau sakopts dabas stūrītis. Atsaucība konkursa organizatorus patīkami pārsteidza. Kopumā tika saņemti 423 zīmējumi un 9 video. 30 zīmējumu autori saņēma individuālas veicināšanas balvas.

Konkursa otrajā posmā aktīvākās skolas un klases sacentās AS “Latvijas Zaļais punkts” organizētajā šķirošanas stafetē, kur atraktīvā veidā tika parādīti pareizas atkritumu apsaimniekošanas pamatprincipi. Iegūtās zināšanas bija jāparāda, veicot dažādus uzdevumus komandās.

Šobrīd ir tapis arī šī projekta “taustāmais” rezultāts - no 51 zīmējuma izveidots pārliekamais kalendārs 2018. gadam, kuru kā piemiņas dāvaniņu saņems šo zīmējumu autori un viņu skolotāji.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: