Valsts AS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) tuvākajā laikā varētu sākt diskusijas ar pašvaldībām, lai daļu vietējās nozīmes valsts ceļu nodotu pašvaldību valdījumā. Tā, piedaloties Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) organizētajā Novadu dienā Aizkrauklē, informēja LVC Attīstības pārvaldes direktors Gundars Kains.

LVC primāri nodrošina valsts un reģionālās nozīmes ceļu apsaimniekošanu, tāpēc no pašvaldībām bieži izskan pārmetumi, ka vietējie ceļi netiek sakārtoti, tāpat pašvaldības aicina valsti nodot tām savus ceļus, ko varētu uzturēt par pašvaldību līdzekļiem, klāstīja LVC pārstāvis. Vienlaikus viņš atzina, ka ceļu pārņemšana Latvijā nav nekas jauns, jo nesen Rundāles novads sakārtojis no valsts pārņemto ceļa posmu pie Pilsrundāles.

"Šie vietējie ceļi mums ir iekļauti zemākajās uzturēšanas klasēs, bet bieži vien uz vietas tas ir primārais ceļš, pa kuru bērni tiek uz skolu, tāpēc notiks diskusijas par pārņemšanu," piebilda Kains.

Viņš arī informēja, ka LVC jau sakārtojuši vairākus ceļu posmus, kas iekļauti pētījumā "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" kā primāri asfaltējamie, lai nodrošinātu bērnu nokļūšanai uz izglītības iestādēm. Vēl vairāki posmi iekļauti finansēšanas programmās, bet pārējo ceļu remonts vēl jāizvērtē gan attiecībā uz nepieciešamajiem darbiem, gan pieejamo finansējumu.

Izvērtējot Latvijas ceļu tīklu, LVC secinājuši, ka 69% autovadītāju izmanto vien desmito daļu no visiem ceļiem.

"Protams, katrs tiesīgs tikt uz savām mājām, taču jādomā arī par kopīgu pienesumu tautsaimniecībai," aicināja Kains, skaidrojot, ka daudzviet pašvaldību nodrošināto skolu autobusu maršruti pārklājas ar sabiedriskā transporta maršrutiem.

Kā ziņots, pētījumā "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" ieteiktie prioritāri asfaltējamais ceļu posmi būtiski uzlabos sasniedzamību aptuveni 28 600 iedzīvotāju.

Pētījuma autori kopumā piedāvā prioritāri asfaltēt 31 ceļu posmu 263 kilometru garumā, kas būtiski uzlabos sasniedzamību ap 28 600 iedzīvotāju (vidēji 109 cilvēkiem vienā kilometrā).

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  Tīģeris 27.11.2017, 16:44:30

  Pašvaldības vietējos nevar uzturēt ,kur nu vēl ko vairāk ,tad jau tikai ar kājām jāstaigā būs. Un Piltenē greiderē vai nošlūc nevar saprast ,jo šlūce ir pašizgatavota kados 50tos gados

 • 0
  gunča 28.11.2017, 09:42:27

  Krištopans kādreiz esot teicis,ka šeit ir muļķu zeme.Vai tas it tiesa?Un vai tiesa ir arī tas,ka to ir teicis Krištopans?Un vai tas attiecas tikai uz kungiem,vai arī uz normāliem cilvēkiem?

 • 0
  Nif nifs 28.11.2017, 11:13:43

  Vājprāts. Nolaiž līdz kliņķim un tad atmetīs pašvaldībām. It kā tām būtu līdzekļi un tehnika ceļus uzturēt. Sanāk, ka mazākas nozīmes autoceļi nav Latvijas autoceļi. Bezkaunīgi.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: