Stacionārie fotoradari, kas atrodas uz Latvijas autoceļiem, par kuriem Autoceļu lietošanas nodevas likumā noteiktā kārtībā ir jāmaksā autoceļu lietošanas nodeva jeb vinjete, uzsākuši kontrolēt vinjetes esamības faktu, informēja Satiksmes ministrija (SM).

Tas nozīmē, ka stacionārie fotoradari turpmāk fiksēs ne vien ātruma pārkāpumus, OCTA un tehniskās apskates derīgumu, kā tas bijis līdz šim, bet arī vinjetes esamību.

SM atgādina, ka par Autoceļu lietošanas nodevas likumā noteikto autoceļu lietošanas nodevu jeb vinjeti no šā gada 1. janvāra jāmaksā arī par kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir no 3000 līdz 3500 kilogramiem. Kravas transportlīdzekļiem ar pilnu masu no 3000 līdz 3500 kilogramiem nodevas dienas likme ir seši eiro, nedēļas likme - 14 eiro, mēneša likme - 28 eiro, bet gada likme - 300 eiro.

Ja stacionārais fotoradars vienam transportlīdzeklim fiksēs vairākus pārkāpumus, sods tiks piemērots tikai par lielāko pārkāpumu. Piemēram, ja auto tiks pieķerts par ātruma pārsniegšanu, bet tam nebūs derīga arī OCTA, tehniskā apskate, kā arī vinjete, tad sods tiks piemērots par lielāko pārkāpumu.

Uz Latvijas ceļiem šobrīd kopumā darbojas 52 stacionārie fotoradari. Līdz šī gada beigām plānots uzstādīt vēl astoņus radarus, savukārt 2018. gadā uz ceļiem parādīsies vēl 40 jauni stacionārie fotoradari, nodrošinot to, ka līdz nākamā gada beigām Latvijā kopumā darbojas 100 radari.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -1
  Novadnieks 02.10.2017, 16:24:40

  Nez vai autovadītāju gāzu noplūdes daudzumu tie "gudrinieki" negrib pakontrolēt?Vai nu tā oža viņiem ir tā pazudusi,ka šāda iespēja stulbumu izrādīt,ministru kabinetā netiek izrādīta.
  Esot satraukušies par koplietošanas ceļu stāvokli (smagie varot bojāt).Pa šiem neatkarības gadiem visiem ceļiem bija jābūt Vācijas līmenī vai tuvu tam,bet kā ta to var izdarīt,ja jāuztur parazitējošai slānis no nodokļu maksātāju naudas.

 • -1
  Barons 02.10.2017, 16:50:25

  Es par to liet nav uztraukties,jo man Volg ir ar VS sērij nummur un es ar Belamorkanal iekš zobiem brauc gar to Radar,taka svilp,le zinat.

 • -1
  Alans 02.10.2017, 22:33:43

  Vinjeti priekš radara uzzīmēšu pats, nav problēmu. Ceļu policisti skrien ar pieri sienā. Diemžēl. Kārtējo reizi izrādās latvijas varas algotņu ( latvijas apzināti ar mazo burtu) stulbums. Un varbūt, vēl bizness sanāk

 • 0
  Novadnieks 03.10.2017, 10:59:34

  Lai tev izdodas.Par katru apčakarētu amatpersonu tev liktens atdarīs ar labu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: