Vasara būs silta un lietaina, kas sola bagātīgu ražu. Pērkona dārdi mīsies ar karstām un saulainām dienām.

Pēc sniegotām un aukstām ziemām pārsvarā seko lietainas un vidēji siltas vasaras, tomēr gan meteorologi gan dabas vērotāji prognozē, ka šī vasara varētu būt siltāka nekā pagājušā. Sinoptiķi sola, ka nokrišņu daudzums būs tuvu normai, kamēr dabas vērotāji sola vairāk lietainu dienu.

Pērkons un daudz nokrišņu maijā liecina, ka vasara būs lietaina un vējaina, stāsta dabas vērotājs Vilis Bukšs. Pēc viņa teiktā, karstas un saulainas dienas mīsies ar pērkona negaisiem un krusu. Alksnis, kas šopavasar uzziedēja agrāk par bērzu, bagātīgā pīlādžu, pureņu un pieneņu ziedēšana arī norāda uz nokrišņiem bagātu vasaru.

Sniegiem bagātās dienas – Sveču diena, 2. februārī, un dienas februāra vidū – vēsta, ka jūnija otrajā pusē, pirms un ap Jāņiem, būs lietainas. Savukārt 12. martā jeb Gregora dienā bija neliels sals, saulīte, mākoņi un sērsna, kas nozīmē karstas un pērkoņainas dienas jūlijā.

Augusts var atnest īsti vasarīgas dienas – saulainas un sausas, ar karstām dienām mēneša pirmajā pusē.

Kopumā būs klasiska Latvijas vasara, un dārzos solās būt laba raža. Arī bitēm būs daudz bērnu, spietu un medus, jo ap Sveču dienu bija daudz sniega. Arī sēnes tādos laika apstākļos augs griezdamās.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Prognožu nodaļas vadītājs Andris Vīksna vēsta, ka pēc šā brīža prognozēm, jūnijā laiks uzlabosies, līdz ar to būs mazāk nokrišņu un paaugstināsies gaisa temperatūra. To, ka laika vērotāju prognozes sāk apstiprināties sola arī patreizējie laika apstākļi. Pārsvarā maijs šogad ir siltāks, tomēr lietains. Arī šonedēļ Latviju sasniedzis ciklons līdzi nesot ļoti mitras un siltas gaisa masas. Līdz ar to daudzviet līs un ducinās pērkons. Gaisa temperatūra paaugstināsies vidēji par 2 – 4 grādiem.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: