ASV vēstniece Džūdita Gārbere vakar apmeklēja tik daudz diskusijas izraisījušo būvobjektu Vārves kāpās.

Vizītes ietvaros viņa arī atklāja amerikāņu karavīru izpildījumā ar dēļiem apšūto ugunsdzēsēju mācību torni Ventspilī un tikās ar vicemēru Jāni Vītoliņu. Ar pašu mēru nē, un viņa arī neatbildēja uz jautājumu, vai šāda tikšanās varētu notikt nākotnē.

Jāatgādina, ka jūnija otrā pusē Ventspils novadā notiks militāra operācija, kuras svarīgākais etaps ir ASV jūras kājinieku desantēšanās no karakuģa. Būvējot ceļu, pa kuru karavīri brauks krastā, tiek apieti nozīmīgi vides standarti, turklāt arī sākotnējais solījums - iesaistīt darbos vietējos celtniekus - nav pildīts. Visus paveica 24. ASV inženiertehniskā bataljona SeaBees karavīri. Pēc tehniskā projekta pasūtītāja pārstāvja Edvīna Circeņa domām – ne pārāk kvalitatīvi, taču vismaz šo operāciju būve izturēs.

Ventspils ugunsdzēsēju depo improvizētā preses konferencē vēstniece līdztekus diplomātiskām laipnībām pateica arī ko būtisku. Pašlaik, kad Polijā jau tiek izvietota ASV raķešu zeme-gaiss pirmā baterija, klīst baumas, ka arī kaut kur Kurzemes piekrastē taps amerikāņu bāze.Vēstniece apgalvo, ka tās ir nepamatotas: „Šobrīd tādu plānu izvietot šeit bāzi nav.”

Foto: Juris Ģigulis

Pasakaini – ar šādu epitetu ASV vēstniece Džūdita Gārbere raksturo amerikāņu militāro celtnieku veikumu Vārves pagasta kāpās.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: