Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Jūras vides aizsardzības un pārvaldības likumā, paredzot - lai nirtu noteiktā teritorijā jūrā, fiziskai personai būs jāsaņem atļauja un jāsamaksā par to valsts nodeva.

Likums paredz noteikt mūsu valsts teritoriālajos jūras ūdeņos ierobežotas un aizliegtas teritorijas, kurās atrodas kuģu vraki vai nogrimuši priekšmeti, kas rada apdraudējumu jūras videi, kultūrvēsturiskām vērtībām, valsts drošībai, cilvēka veselībai un dzīvībai.

Niršanai ierobežotās un aizliegtās teritorijas, kā arī nosacījumi niršanas atļaujas izsniegšanai būs jānosaka valdībai, iepriekš informēja Saeimas Preses dienestā.

Niršanas atļauju uz 30 dienām izsniegs Nacionālo bruņoto spēku Krasta apsardzes dienests, norādot konkrētu ierobežoto teritoriju, niršanas laiku un nosacījumus, nosaka likumprojekts.

Kā teikts likuma izmaiņu anotācijā, mūsu valstij piekritīgie jūras ūdeņi glabā dažādus nogrimušus objektus. Tie ir Pirmajā un Otrajā pasaules karā, nelaimes gadījumos nogrimušo civilo un karakuģu vraki, izmestā neeksplodējusī munīcija, kā arī citi objekti, kuri satur gan kultūrvēsturiskas vērtības, gan cilvēku mirstīgās atliekas, gan arī ķīmiskas vielas vai sprādzienbīstamus priekšmetus.

Saeima šodien galīgajā lasījumā arī pieņēma grozījumus likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas paredz ieviest valsts nodevu par atļaujas izsniegšanu niršanai jūrā tajās vietās, kur atrodas kuģu vraki vai nogrimuši priekšmeti, kas rada vai var radīt apdraudējumu jūras videi vai kultūrvēsturiskām vērtībām. Nodevas lielums un maksāšanas kārtība tiks noteikta Ministru kabineta noteikumos.

Likumu grozījumi stāsies spēkā nākamā gada martā.

LETA

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: