20.maija rītā Ventspils brīvostas pārvaldnieka palīga Gunta Tīrmaņa automašīnai ceļu aizšķērsoja no pirmā skata pavisam parasts balons. Apskatoties tuvāk, izrādījās, ka balonam piestiprināta īpaša zīmīte un tas mērojis tālu ceļu – no Falkenzē pilsētas Vācijā.

Jau daudzus gadus Gunta Tīrmaņa darba dienas rīts sākas agri – ar auto izbraucot Ventspils ostas teritoriju. 20.maija rītā plkst.6.30 uz Dienvidu mola viņš pamanīja neparasto balonu. Klāt piestiprinātajā zīmītē atradējs lūgts sazināties ar sūtītājiem, tāpēc G.Tīrmanis balonu nogādāja brīvostas pārvaldē.

 

Izrādās, ka Falkenzē pilsētā ik gadu par godu starptautiskajai ģimenes dienai bērni laiž gaisā ar hēliju pildītus balonus, kam piestiprinātas kartītes ar sūtītāja vārdu un centra adresi. Bērni sacenšas, kura balons aizlidos vistālāk, tāpēc tik svarīgi, lai atradējs ziņo par atradumu. Turklāt visi bērni, kuru kartiņas tiek atrastas, saņem pārsteiguma balvu. Otrdien, 19.maijā 14.30 debesīs tika palaisti 2396 baloni. Mērojot apmēram 750 kilometrus garu ceļu uz Ventspili atceļojis Nila balons. Kā stāstīja akcijas organizatori – Falkenzē ģimenes centrs – Nilam ir tikai 2 gadi un viņš apmeklē pilsētas bērnudārzu.

Falkenzē pilsēta atrodas netālu no Berlīnes Vācijā. Tā izveidota tikai 1923.gadā apvienojot divus ciemus, bet pilsētas tiesības Falkenzē ieguva 1961.gadā. Pilsētā dzīvo 43 tūkstoši iedzīvotāji.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: