Pēc Ventspils peldbaseina rekonstrukcijas nav pagājis pat gads, tomēr atklājas aizvien jauni brāķi. Ārējai ūdens atrakciju parka fasādei krīt nost apmetums.

Skats uz peldbaseinu, kas paveras no iekšpagalma puses, neliecina, ka ēka būvēta tikai pirms nepilna gada. Tā izskatās noplukusi. Par to atbildība jāuzņemas ne tikai būvniekam, SIA Pilsbūve, kas fasādes apdarē izmantojusi neatbilstošus materiālus, bet arī projektētājam, SIA AKA birojs. Izvēlētā izolācijas tehnoloģija izrādījusies nepiemērota.

Par būvuzraudzību rekonstrukcijas laikā atbildīga bija Ventspils komunālā pārvalde. Kā skaidro pārvaldes vadītājs, Andris Kausenieks, ziemā sals bija bargs, bet temperatūra peldbaseinā - ļoti augsta. Līdz ar to veidojies mitrums un fasāde caursalusi. Šobrīd, kad saule sākusi sildīt, apmetums strauji atdalās. Kausenieka vērtējumā pie vainas ir apstākļu kopums. Arī būvnieks nevar būt pārliecināts, ka viņu nemaldina par materiālu tehniskajiem parametriem.

Pēc ekspertīzes slēdziena, ko veica neatkarīgs eksperts, atklājies, ka arī fasādes krāsa nav atbilstoša projektam. Komunālās pārvaldes vadītājs tomēr uzskata, ka nevar vainot ne projektētāju, ne būvnieku un risinājums šajā reizē jāmeklē visiem kopīgi.

Pilsbūves valdes priekšsēdētājs, Aivars Avotiņš Ventas Balsij atzīst, ka situācija nav vienkārša, turklāt nepatīkama visām iesaistītajām pusēm. Projektētājam alternatīvs risinājums jāiesniedz tuvākajās dienās.

Avotiņš ir pārliecināts, ka šoreiz rūpīgi jāizvērtē, kādu izolāciju izvēlēties, lai arī nākošajā pavasarī šādas nepatīkamas ķibeles neatkārtotos. Tikmēr Pilsbūve jau sākusi darbus, negaidot, kamēr projektētājs un būvuzraugs vienosies par tehnoloģiski un finansiāli visoptimālāko risinājumu. Ir uzstādītas sastatnes un apmetums tiks noņemts, lai fasāde izžūtu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: