Šodien akcijas  „Skābeklis“ ietvaros 840 Latvijas skolām tika izsūtīti kopumā vairāk nekā 2500 komplekti ar egļu un priežu sēklām.

Nākamajā nedēļā visi Latvijas piekto un sesto klašu skolēni  katrs tiks aicināts iesēt vismaz vienu koku.

Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcija "Skābeklis" laikā visā Latvijā plānots iestādīt 2 231 503 egles un priedes.  

Ikviens Latvijas iedzīvotājs, darba kolektīvs, mediju redakcija, organizācija aicināta līdzdarboties un arī iesēt savu koku. No 17.maija līdz 21.maijam bezmaksas koku sēklu komplekti būs pieejami visās Latvijas pasta nodaļās un "SEB bankas" filiālēs.

Iedzīvotāji aicināti koku sēklas iestādīt kastītēs un audzēt tās uz palodzēm, lai nākamajā pavasarī izstādītu Latvijas mežos, parkos vai savos piemājas dārziņos.

2008.gada Jēlas Universitātes veiktajā pētījumā "World Environmental Performence Index" Latvija tika atzīta par videi draudzīgāko valsti Austrumeiropā, savukārt pasaulē tā ieņēma 8.vietu. "Latvijas rādītāji ir ievērības cienīgi. Mums ir ar ko lepoties un ar zināmu piepūli ir izredzes kļūt par zaļāko valsti pasaulē.

Uzņēmumam "Latvijas Valsts meži" koku sēšana un stādīšana ir ierasta ikdienas lieta, taču tikai kopīgiem spēkiem, iesaistot visus Latvijas iedzīvotājus, mēs varam cīnīties par pasaules zaļākās valsts titulu," atzīst "Latvijas Valsts mežu" projekta "Izzini mežu" vadītājs Tomass Kotovičs.

Akcija "Skābeklis" visā Latvijā norisināsies no šā gada 5.maija līdz 2011.gada jūnijam, kad vairāk nekā divi miljoni iesēto koku būs izauguši tik lieli, lai tos stādītu mežā un ļautu augt pašu spēkiem.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: