Ventspils domes opozīcijas deputāti piedāvājuši pilsētas domes pirmajam vietniekam Guntim Blumbergam separātisku sadarbību.

Blumbergam adresētu iesniegumu parakstījuši deputāti Vladislavs Šafranskis un Jeļena Garbuzova no Saskaņas centra, kā arī deputāts Ivars Landmanis no apvienotā politisko partiju saraksta. Savā iesniegumā deputāti piedāvā Blumbergam izveidot kopīgu darba grupu, kuras uzdevums būtu apzināt iespējamos trūkumus pilsētas sporta jomā.

Opozīciju partiju deputāti informē Blumbergu par savu redzējumu, kā varētu uzlabot pilsētas sporta jomu, solot turpmākās sadarbības laikā piedāvāt daudz vairāk tādu uzlabojumu variantu.

Vicemērs ir pateicīgs deputātiem par pausto uzticību, tomēr piedāvā viņiem aktīvāk strādāt komandā un izmantot jau esošās sadarbības iespējas pilsētas domes komisijas sastāvā. «Veidot papildus darba grupas nav lietderīgi – ir aktīvāk un efektīvāk jāizmanto jau esošās komisijas un komitejas,» uzskata Blumbergs.

Opozīcijas izvirzītie pārstāvji darbojas 24 no 26 domes komisijām, komitejām un padomēm. Piemēram, sporta komisijas sastāvā ir pa diviem pārstāvjiem no Saskaņas centra un no apvienotā politisko partiju saraksta. Opozīcija pārstāvēta arī pilsētas attīstības komisijā, kas izskata un apspriež visus jautājumus, kas pēc tam tiek skatīti pilsētas domes sēdē.

Tomēr opozīcijas deputāti šajā sezonā izvēlējušies sarakstes taktiku ar mēru un viņa vietniekiem, pieprasot viņus nodrošināt ar nepieciešamo informāciju. Tas, ka viņi nereti balso pret vai atturas, tiek attaisnots ar to, ka opozīcijai pietrūkstot nepieciešamās informācijas.

Blumbergs, kuram ir ilggadēja darba pieredze vēlētos amatos pilsētas pašvaldībā, saka, ka katra deputāta rīcībā nevar būt absolūti pilnīgas un izsmeļošas informācijas par katru pašvaldības darbības jautājumu. Pilsētas domes funkcionēšanu nodrošina komandas darbs, kur viens uz otru var droši paļauties.

Sadarbības piedāvājumu sportā Blumbergs saņēmis brīdī, kad pilsētas pašvaldība izstrādā kārtējo Sporta attīstības programmu pilsētā 2010.–2018. gadam. Programmas projektu, kas izklāstīts uz 90 lappusēm, tagad vērtē attiecīgās pilsētas domes pārvaldes – izglītības un sporta, pēc tam tā tiks nodota domes komisijām un komitejām.

«Ja deputātiem ir sava izpratne un piedāvājumi, mēs ar tiem iepazīsimies un izanalizēsim,» saka Blumbergs, aicinot deputātus virzīt savus piedāvājumus komisijām. Vicemērs atgādina, ka, veidojot komisijas un komitejas, partijas pašas izvirzījušas kandidātus. «Ja cilvēki vēlas iekļūt komisijās, tad viņiem ir arī jāstrādā,» uzskata Blumbergs.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: