Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) arī pēc otrās instances tiesas notiesājošā sprieduma Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij") nemainīs nostāju pret savu sadarbības partneri, bet gan gaidīs tiesas galīgā lēmuma stāšanos spēkā, uzsvēra ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis.

Pēc Rokpeļņa vārdiem, ZZS "nestrēbs karstu", jo vēl iespējams, ka par Rīgas apgabaltiesas pasludināto nolēmumu varētu tikt iesniegta kasācijas sūdzība Augstākajā tiesā (AT), kas nozīmē, ka tiesvedību process vēl nav noslēdzies.

Tāpēc ZZS uzskata, ka Lemberga statusā nav notikušas būtiskas izmaiņas salīdzinoši ar pirmās instances lēmumu, jo tiesvedību process vēl nav noslēdzies, pauda frakcijas vadītājs. Kad process beigsies, tad ZZS arī vērtēšot procesa iznākumu un sadarbību ar Lembergu, paziņoja Rokpelnis.

Vaicāts, vai vēlētāji šādu ZZS reakciju nenovērtēs negatīvi, Rokpelnis akcentēja, ka ZZS viena no pamata rakstura īpašībām esot pragmatisms un rīkošanās ar vēsu prātu. "Karstgalvība nav mūs raksturojoša īpašība," pauda politiķis.

Pēc viņa vārdiem, ZZS principi nav mainījušies, tajā skaitā iestājoties par tiesiskumu, tajā skaitā nevainīguma prezumpciju. Tāpēc ZZS arī apņēmusies izpildīt attiecīgos Satversme tiesas spriedumus jomās, kuras valsts līdz šim nav atbilstoši sakārtojusi.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Frīdis 28.09.2023, 20:19:43

    Visa šī valdība ir pelnījusi - vietu - pa taisno aiz cietuma restēm . Pērkamās LV Temīdas padauzas pakaļ.
    Paldies prokremlistu ZZS , par Maskavas fašistu interešu atbalsTīšanu . Mani bērni , okupantu valodu tagad piespiedu kārtā mācīsies vēl 8 gadus. NU KUR VĒL !!!!???? Varbūt nākošas ZZS un valdības solis , būs izstāšanās no NATO ??????? Te ir jākliedz, kas notiek valstī !!!!!!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: