Valdība ir bez ambīcijām un redzējuma par valsts attīstību, ministri savā darbībā ir "blāvi un nepamanāmi", bet no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) izteikumiem rodas sajūta, ka premjers dzīvo "citā valstī", Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā Jelgavā sacīja jaunievēlētais LZS priekšsēdētājs, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis.

Politiķis akcentēja, ka vairākās svarīgās nozarēs, kuras pamatā ir ārpus Rīgas, tajā skaitā lauksaimniecība, mežizstrāde, ir svarīgi ne tikai koncentrēties uz labuma gūšanu no tām, bet valstij arī pienācīgi jāatbalsta reģionu nozares.

LZS jaunais priekšsēdētājs pauda, ka no Ministru prezidenta Kariņa izteikumiem, piemēram, ka ārsti uz reģiona slimnīcām braucot izgulēties, rodas sajūta, ka premjers dzīvo citā valstī.

Valainis uzsvēra, ka nevar pieņemt pie varas esošo uzskatu, ka problēma būtu reģionu iedzīvotāji, kuri izvēlējušies dzīvot ārpus Rīgas. Šādu pieeju koalīcija īsteno, jo valdībā neviens pēc būtības nepārstāv reģionus, sacīja ZZS frakcijas vadītājs.

Politiķis secinājis, ka premjera skatījumā slimnīcas ārpus Lielrīgas nav tik atbilstošas sniegt palīdzību -, lai gan Covid-19 laikā cilvēki ārstējās vairākās reģionālajās slimnīcās.

Valainis kritizēja, ka situācijā, kad patiesā problēma ir nepietiekamais finansējums veselībai, problēmas tiek meklētas medicīnas iestādēs ārpus galvaspilsētas.

Lai gan veselības un izglītības jomā tiek vispirms prasīta reformu veikšana, lai varētu palielināt algas, valdība gan pati sev bez kādas reformas algas pacēla uz pusi, dažam labam arī par 80%, sacīja LZS vadītājs, atzīmēdams, ka tā nav godīga attieksme pret Latvijas sabiedrību.

Valainis izteicās, ka valdības pārstāvji tā vietā, lai aktīvi risinātu problēmas, esot gatavi "ēst kūkas, dzert šampanieti" un pat algot fotogrāfu, lai to visu iemūžinātu. Politiķis arī vaicāja, kur ir "Apvienotā saraksta" solītās pārmaiņas un "kara istaba".

Valdības darbā trūkstot drosmes un mugurkaula, vien retais valstī spējot nosaukt kaut pusi ministru, kuru kā Kariņa "ēnu" darbība lielākoties esot blāva un nepamanāma. Opozīcijas politiķis citēja publiski izskanējušo apzīmējumu, ka ministri esot kā klusas peles, kuras ložņā zem galda, uz kura "haotiski lēkā" Kariņš, kuram neesot skaidrs, pie kāda galda viņš atrodas un ka pie tā sēž arī Latvijas tauta.

Šādā situācijā LZS un ZZS loma tagad ir ļoti svarīga, un ir jāstrādā ar visaugstāko atbildību kā advokātiem nozarēm, kas netiek sadzirdētas, piemēram, atbalstot pašvaldības, kurām valsts piešķir papildu funkcijas, bet nedod papildu finansējumu, sacīja Valainis.

Pēc viņa paustā, tāpat atbalsts jāsniedz piena lopkopjiem, kuros zemkopības ministrs esot vairāk ieklausījies vien pēc tam, kad jautājumu aktualizēja ZZS.

Valainis LZS kongresā tika ievēlēts par partijas priekšsēdētāju.

LZS kopā ar Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju veido politisko apvienību ZZS, kurai ir noslēgts sadarbības līgums ar partiju "Latvijai un Ventspilij".

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: