Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Ārlietu komisijas virzītos likuma grozījumus, ar ko tiek atcelti juridiskie šķēršļi Pārdaugavā, Uzvaras parkā, esošā padomju pieminekļa nojaukšanai.

Grozījumi pieņemti likumā "Par 1994. gada 30. aprīlī Maskavā parakstītajiem Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līgumiem".

Likumā noteikts, ka tiek apturēta "Krievijas Federācijas valdības un Latvijas Republikas valdības vienošanās par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību" 13. panta darbību. 13. pants līdz šim noteica, ka Latvija nodrošina memoriālo būvju saglabāšanu Latvijā.

13. panta darbība tiks apturēta no 2022. gada 16. maija līdz brīdim, kad Krievija izbeidz starptautisko tiesību pārkāpumus attiecībā uz Ukrainu, tajā skaitā izved savus bruņotos spēkus no Ukrainas teritorijas un pilnībā atjauno Ukrainas teritoriālo integritāti un suverenitāti atbilstoši starptautisko tiesību prasībām, un pilnībā atlīdzina Ukrainai par jau izdarītājiem starptautisko tiesību pārkāpumiem.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • -2
  Barons (Freiherr von ...) 13.05.2022, 06:31:02

  Būs drusk labot tō Nosaukum.
  Pareizak būt rakstit - Okupant Fallisk Monstr,le zinat.
  Un pēc taisnib tō ir Peminekl prekš Friedrich August Jeckeln un vel 6(sešš) Lielvācij Ģenerāļ,ko bij pakārt uz tō Platz (1946).

 • -3
  Pornieks 13.05.2022, 08:21:31

  Ziniet ko. Uzpasējiet vienkārši Dzirnavu parku un šādus tādus kaktus kur gadās pa huligāniskam īssavienojumam. Rīdzinieki gan salems paši, ko iesākt ar Pārdauguavu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: