Pēc notikušās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas un valdes tikšanās ar politiķi Aivaru Lembergu ZZS turpinās sadarbību ar viņa vadīto partiju "Latvijai un Ventspilij".

Kā norādīja ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, tad ZZS frakcijas un valdes kopsēdē neviens nerosināja skatīt jautājumu par kādām izmaiņām ZZS un "Latvijai un Ventspils" sadarbībā.

Arī Lembergs norādīja, ka "Latvijai un Ventspilij" uzskata, ka jāturpina sadarbība ar ZZS.

Vaicāts par ko sankciju jautājumā vērsies Satversmes tiesā, politiķis atbildēja, ka tas attiecas uz likuma par ārvalstu, arī NATO sankciju normu piemērošanu saistībā ar to, ka Satversmei neatbilst tas, ka netiek nodrošinātas tiesības saņemt informāciju, tikt uzklausītam, tiesībām uz aizstāvību un lēmuma pārsūdzēšanu.

Lembergs uzsvēra, ka nav informēts par pret viņu kā Latvijas pilsoni vērstām sankcijām mūsu valsts teritorijā. Viņš norādīja, ka Latvijas varas iestādes šādu lēmumu nav pieņēmušas, tāpat viņš nav saņēmis šādu lēmumu un nav arī informēts par tā pārsūdzēšanas iespējām. Lembergs uzskata, ka viņam sankcijas var piemērot tikai tad, ja par to lēmumu pieņemtu Latvijas iestādes un vienīgais izņēmums, kas starptautiskā līmenī sankcijas varētu piemērot, būtu tikai ANO Drošības padomes lēmums.

Politiķis akcentēja, ka arī Ventspils domes rīcībā šādas informācijas neesot. Komentējot vides aizsardzības un vides aizsardzības reģionālās attīstības ministra Jura Pūces izteikto aicinājumu Ventspils domei, Lembergs norādīja, ka, ja Pūces rīcībā ir Latvijas varasiestāžu lēmums par sankciju noteikšanu pret Lembergu, tad ministra pienākums esot informēt par lēmuma saturu, bet pašlaik tādas informācijas neesot.

Lembergs arī pastāstīja, ka viņa banka ir atteikusies apmaksāt viņa advokātes darbu. Līdz ar to politiķis secina, ka viņa nauda bankas kontā apmēram 60 000 eiro apmērā esot arestēta, bet viņš nav iepazīstināts ar aresta lēmumu. Viņš ir uzrakstījis iesniegumu, lai valsts veiktos maksājumus, ko ierasti saņem iedzīvotāji, saņemtu skaidrā naudā.

Komentējot ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) noteiktās sankcijas, Lembergs norādīja, ja tādas ir pieņemtas, tad tās darbojoties tikai ASV teritorijā. Politiķis norādīja, ka attiecīgajā izplatītajā preses relīzē neesot atbilstoši identificēts, līdz ar to viņš nezinot, vai esot īstais Aivars Lembergs, uz kuru attiecas paziņojums par sankciju piemērošanu. Lembergs norādīja, ka, iespējams, nevis tieši prasot OFAC, bet atbilstoši juristu ieteiktajai procedūrai, prasīs izsniegt attiecīgo lēmumu, kā arī lūgs skaidrojumu, vai viņš ir persona, pret kuru ir noteiktas sankcijas.

Politiķis akcentēja, ka viņam neesot pieejamas tiesības uz aizstāvību, kādas garantē Eiropas Savienības pilsoņu cilvēktiesību harta.

Vaicāti par Saeimas deputātes, Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valdes locekles Danas Reiznieces-Ozolas aicinājumu Lembergam atstāt politiku, ZZS valdes loceklis un LZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze norādīja, ka politiskajā spēkā ir pārstāvēti dažādi viedokļi.

Taujāts par to, vai Lemberga situācija neapgrūtinās ZZS saņemt tai pienākošos valsts finansējumu, Tavars norādīja, ka, ja šajā jautājumā tiks pieņemts kāds lēmums, par attiecīgo situāciju tiks lemts atsevišķi.

Kā ziņots, ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas Lembergam.

Lasi vēl

Komentāri (8)

 • -4
  krustmateflorence 09.01.2020, 14:16:47

  ne tie pa zemniekiem domāja ,domā un nekad nedomās .Ne pa Latvijas tautas labklājību, tikai kā piepildīt ar naudu savus bankas kontus, un nodrošināt augstas vecuma pensijas.
  Kā mani draugi un radi saka,pat Ulmaņlaikos tā nekad nav bijis.

 • -2
  Minimuss 09.01.2020, 16:32:18

  Kā neturpinās sadarbību,ja palaikam atmet kādu kumosu?
  Suns nekodīs rokā,kura pamet kaulu.

 • -2
  krustevsSvimpis 09.01.2020, 16:54:28

  Mazais sava agonija rauj lidzi visu partiju. Nav ZZS tad vairs nekadu politiso izredzu, ar Lembergu vini tagad bus Saskana II , visi no viniem begs un noversisies. Nav mums Latvija vietas korupcijai

 • -2
  krustevsSvimpis 09.01.2020, 16:57:45

  Bija partijas ieksiene meginajumi distanceties no maza, to centas partijas redzamakie un vertigakie cilveki Kucinskis in Reizniece, bet acimredzot partija ir savi pelekie kardinali kuri biida naudas lietas

 • -2
  krustmateflorence 09.01.2020, 18:55:41

  zagta nauda un ar viltu iegūta, agri vai vēlu ieved cilvēku zonā-kur putni pāri nelido, un pēc tam elles mokas vēl priekšā.

 • -1
  Frīdis 10.01.2020, 09:27:25

  ZZS vieta ir mēslainā . Šī blēžu partija savu dziesmiņu ir nodziedājusi ! Un tiesājamais Lembergs to neglābs, pašam mēsli smeļas mutē.

 • -2
  keda 10.01.2020, 10:31:30

  Nu nez, ko šie tur ir saanalizējuši, ka nonākuši pie tāda slēdziena. Pēc vēlēšanām jau Kučinskis izteicās, ka par maz Lembergs kampaņā izmantots un tā bijusi kļūda, var jau būt, ka no tiem pašiem aprēķiniem vadās.

 • 0
  Sandra Harmonija 14.01.2020, 11:38:37

  ar meliem un citu kritizēšanas nekur uz priekšu netiks!
  tagad jāmācās kā politikā sarunāties un ne tikkai par sevi vien domāt!!!!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: