Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) šodien nenosauks savu premjera amata kandidātu, nolemts ZZS Saeimas frakcijas un valdes kopsēdē.

Jau vēstīts, ka "Vienotība" un ZZS bija plānojušas līdz 28.decembrim nosaukt savus kandidātus valdības vadītāja amatam.

Šodien ZZS Saeimas frakcijas un valdes kopsēdē bija paredzēts apspriest divas iespējamās Ministru prezidenta amata kandidatūras - zemkopības ministru Jāni Dūklavu un Saeimas deputātu Māri Kučinski. Teorētiski netiekot izslēgta vēl kādas citas kandidatūras apspriešana.

Savukārt "Vienotība" līdz šodienai rīko frakcijas un valdes iekšējo balsojumu par vienīgo šī politiskā spēka izvirzīto Ministru prezidenta amata kandidāti - partijas līderi Solvitu Āboltiņu. Balsojums notiek ar īsziņām un e-pastu. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Āboltiņa politiskā spēka iekšējā balsojumā saņēmusi vairākuma atbalstu.

"Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina, ka "Vienotība" gaida, ko attiecībā uz saviem Ministra prezidenta amata kandidātiem izlems partijas potenciālie sadarbības partneri ZZS. Tiesa, arī ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis iepriekš "Rīta panorāmai" apgalvoja, ka gaidīs, ko nolems "Vienotība".

Jau vēstīts, ka Vējonis 14.decembrī, pabeidzot pirmo sarunu kārtu ar partijām par jaunas valdības veidošanu, nosauca virkni darbu, kuriem būtu jābūt jaunās valdības prioritātēm, bet nenosauca nedz premjera amata kandidātu, nedz deva mājienu, kurai partijai būtu jāuzņemas valdības veidošana. Tomēr Vējonis aicināja partijas ne vēlāk kā līdz šī gada beigām piedāvāt konkrētus premjera amata kandidātus un iespējamos koalīcijas modeļus.

Vējonis arī norādījis, ka gadījumā, ja partijas līdz šī gada beigām nepiedāvās savus Ministru prezidenta amata kandidātus un konkrētus piedāvājumus iespējamam jaunās valdības koalīcijas modelim, viņš nākamās tikšanās ar partijām organizēs nākamā gada sākumā.

LETA

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: