1996. gadā Krājbankas Ventspils nodaļa ar tās pārvaldnieka un kaislīga šahista Aleksandra Molotanova svētību dāvāja pilsētas šahistiem Ziemassvētku kausu ātrspēlē, kas pēc dāvinātāja aiziešanas mūžībā pārtapa par viņa piemiņas kausu. Šogad tas risinājās jau 16. reizi un noslēdzās ar pārsteigumu.

Mazliet negaidīti, bet pelnīti uzvarēja Vjačeslavs Verņuks, kas 14 partijās ieguva 11,5 punktus un pārliecinoši apsteidza pilsētas ātrspēles čempionāta uzvarētāju Jāni Isakovu (10 punktu). Trešajā vietā ar 8,5 punktiem ierindojās Juris Neimanis. Isakovam labi veicās Lietuvas atklātajā čempionātā ātrajā šahā, kurā startēja 150 dalībnieku. Ventspils meistars 11 partijās izcīnīja sešus punktus un ieņēma 39. vietu. Interesanti, ka pretiniekos bija arī seši meistari, no kuriem izdevās paņemt divus punktus.